هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 04:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 بهمن 1401 ساعت 14:21
سه شنبه 4 بهمن 1401 14:16 ساعت
2023-1-24 14:21:35
شناسه خبر : 364377
دمیتری مدودف رئیس شورای امنیت ملی روسیه غرب را به آماده‌سازی برای حمله به مسکو و شعله‌ور کردن آتش جنگ جهانی سوم متهم کرد.
دمیتری مدودف رئیس شورای امنیت ملی روسیه غرب را به آماده‌سازی برای حمله به مسکو و شعله‌ور کردن آتش جنگ جهانی سوم متهم کرد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: دمیتری مدودف رئیس‌جمهوری پیشین روسیه که در حال حاضر ریاست شورای امنیت ملی این کشور را عهده دار است، دیروز دوشنبه در اظهاراتی خطاب به رهبری حزب حاکم روسیه (حزب روسیه واحد) گفت که آمریکا و متحدانش با آماده شدن برای حمله به روسیه آتش جنگ جهانی سوم را شعله ور کرده‌اند.
 
به گزارش رجانیوز؛ به نقل از شبکه خبری «راشاتودی»، وی سپس اضافه کرد: حزب ما باید به مردم سراسر جهان کمک کند تا دریابند عملیات ویژه در حال انجام در اوکراین، واکنشی از سر اجبار و تنها راه حل برای مقابله با تجاوز آمریکا و ماهواره‌های آن بود.
 
وی افزود: بدیهی است خطر جنگ جهانی سوم به دلیل آنچه در حال رخ دادن است، افزایش یافته.
 
مدودف همچنین به بروز بحران جدی در سازمان ملل و سایر نهادهای بین المللی اشاره و عنوان کرد: نهادهایی که اساسا برای حل مناقشات جهانی پایه گذاری شده‌اند در عوض توسط غرب به میدان جنگ تغییر شکل داده‌اند.
 
رئیس‌جمهوری پیشین روسیه تاکید کرد: مخالفان ما با استفاده از ابزارهایی همچون فشار اقتصادی، اخاذی و رشوه سیاسی تلاش می‌کنند تا حد امکان رای بیشتری برای حمایت از ابتکارات ضد روسی خود به دست آورند.
 
مدودف بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ رئیس‌جمهوری روسیه بود و پس از آن به سمت رئیس حزب حاکم و نخست وزیر انتخاب شد. او در سال ۲۰۲۰ از سمت نخست وزیری کنار رفت تا ریاست شورای امنیت ملی را برعهده گیرد.
 
وی که در دوران ریاست‌جمهوری خود از سوی غربی‌ها به عنوان سیاستمداری لیبرال شناخته می‌شد، اما از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ همواره صریح بوده است. وی هفته گذشته با به سخره گرفتن نشست داووس به غرب هشدار داد جنگ جاری در اوکراین ماهیتی وجودی برای روسیه دارد و اروپا و آمریکا باید تهدید استفاده از تسلیحات هسته‌ای مسکو را جدی بگیرد.