هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 20 بهمن 1401
ساعت 02:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 بهمن 1401 ساعت 14:08
سه شنبه 4 بهمن 1401 14:01 ساعت
2023-1-24 14:08:13
شناسه خبر : 364374
رئیس قوه قضاییه به دادستان کل کشور دستور داد ضمن شنیدن اظهارات مسئولان آموزش و پرورش و اولیای دانش‌آموزان، تدابیر لازم برای رفع مشکل تعطیلی زیاد مدارس و مقوله دریافت وجوه از اولیای دانش‌آموزان در این سال تحصیلی اتخاذ شود.
رئیس قوه قضاییه به دادستان کل کشور دستور داد ضمن شنیدن اظهارات مسئولان آموزش و پرورش و اولیای دانش‌آموزان، تدابیر لازم برای رفع مشکل تعطیلی زیاد مدارس و مقوله دریافت وجوه از اولیای دانش‌آموزان در این سال تحصیلی اتخاذ شود.
گروه سیاسی-رجانیوز: حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه نشستی در قوه قضاییه با اشاره به میزان تعطیلی مدارس در سال تحصیلی جاری و مشکلاتی که از این ناحیه متوجه والدین و دانش‌آموزان شده است، افزود: به استثنای موضوعات مرتبط با مضامین آموزشی و تربیتی که در محل خود قابل بررسی است، یکی از مشکلاتی که به واسطه تعطیلی زیاد مدارس در سال تحصیلی جاری رخ داد، مقوله دریافت وجوه از اولیای دانش‌آموزان برای هزینه‌های مربوط به سرویس رفت و آمد و تغذیه دانش‌آموزان بود.
 
به گزارش رجانیوز؛ رئیس قوه قضاییه اظهارداشت: گاهی اولیای دانش‌آموزان گلایه دارند که با توجه به تعطیلی زیاد مدارس در این سال تحصیلی، پول دریافت‌شده از آنها برای سرویس رفت و آمد و  تغذیه دانش‌آموزان به آنها مسترد نمی‌شود و حتی در مواردی مدارس برای وصول این چک‌های دریافتی از والدین دانش‌آموزان اقدام می‌کنند.
 
رئیس دستگاه قضا افزود: بر همین مبنا مطلوب است دادستان کل کشور ضمن شنیدن اظهارات مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش و اولیای دانش‌آموزان، تدابیر لازم برای رفع این مشکل اتخاذ کند.
 
محسنی‌اژه‌ای با اشاره به موضوع قطع اینترنت در برخی از مناطق همزمان با روزهای برگزاری کنکور و ضرورت تمهید تدابیر لازم برای حفظ حقوق شرکت‌کنندگان در کنکور و جلوگیری از تقلب گفت: قطع اینترنت در ساعات برگزاری کنکور برای مردم و امور روزمره و اداری آنها به صورت قابل توجهی مشکل ایجاد کرد و این اقدام راه منطقی قابل قبولی برای جلوگیری از تقلب در کنکور نیست.
 
رئیس قوه قضاییه افزود: رئیس سازمان بازرسی کل کشور، بررسی‌های ناظر بر این موضوع را از این حیث که چه راه‌های دیگر جایگزینی وجود دارد و در سایر کشورهای دنیا چه تدابیری به منظور جلوگیری از وقوع تقلب در آزمون‌ها بدون قطع اینترنت صورت می‌گیرد، انجام دهد.
 
رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: برای کنکورهای آتی باید تدبیری در این زمینه اندیشیده شود.