هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 19:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 بهمن 1401 ساعت 04:53
دوشنبه 3 بهمن 1401 04:51 ساعت
2023-1-23 04:53:48
شناسه خبر : 364336
فدارسیون بسکتبال ایران در پی برخی حواشی بوجود آمده در خصوص تبلیغات محیطی مسابقات سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا در ایران بیانیه‌ای صادر کرد.
فدارسیون بسکتبال ایران در پی برخی حواشی بوجود آمده در خصوص تبلیغات محیطی مسابقات سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا در ایران بیانیه‌ای صادر کرد.
گروه ورزشی-رجانیوز: در برگزاری رقابت‌های سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا و در تبلیغات محیطی این مسابقات اتفاقاتی افتاد که فدراسیون بسکتبال کشورمان نسبت به آن واکنش نشان داد.
 
به گزارش رجانیوز؛ در متن بیانیه فدراسیون بسکتبال آمده است: مسابقات سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا طی روزهای گذشته براساس جدول زمانی این مسابقات در جنوب و غرب آسیا برگزار شد، همانگونه که همه کارشناسان ورزش بسکتبال مطلع هستند ایران به همراه کشورهای لبنان، عراق، یمن، فلسطین، اردن و سوریه در گروه غرب آسیا قرار گرفته است.
 
این مسابقات با توجه به گروه‌بندی‌هایی که صورت گرفته، تحت عنوان مسابقات واسل گلف در همه کشورهای میزبان برگزار می‌شود و تبلیغات محیطی زمین مسابقات نیز برهمین مبنا طراحی و جانمایی می‌شود.
 
در مسابقات این دوره به‌منظور پرهیز از هرگونه برخورد سیاسی با موضوع خلیج فارس عنوان کلی گلف استفاده شده است و نکته مهم دیگری که باید در این‌خصوص خاطر نشان کرد آن است که ایران در گروه مربوط به گلف حضور ندارد و مسابقات گروه مذکور در سایر کشورها و با حضور تیم‌های جنوب آسیا برگزار می‌شود.
 
بدون شک هر یک از اعضای هیات رئیسه فدراسیون بسکتبال و تمامی بازیکنان این ورزش در ایران نسبت به هرگونه تحریف در واژه خلیج‌فارس حساسیت فراوان دارند، علی‌رغم استفاده واژه مذکور، فدراسیون بسکتبال ایران در این دوره از مسابقات و در راستای سیاست‌های وزارت خارجه و وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران طی نامه رسمی به فدراسیون بسکتبال آسیا متذکر شد که باید واژه‌خلیج فارس در تبلیغات محیطی زمین مسابقات استفاده شود.
 
در پایان تاکید می‌شود که ایجاد حواشی نمی‌تواند فدراسیون بسکتبال را از مسیر گسترش این ورزش مورد توجه جوانان این مرز و بوم بازدارد و کماکان اعضای هیات رئیسه و همه مسئولان فدراسیون بسکتبال در سراسر کشور هم و غم خود را جهت کشف استعدادهای درخشان و رشد و توسعه کمی و کیفی آن مصروف خواهند داشت.