هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 مهر 1402
ساعت 19:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 بهمن 1401 ساعت 13:34
يكشنبه 2 بهمن 1401 13:16 ساعت
2023-1-22 13:34:02
شناسه خبر : 364307
 دادستان تهران در خصوص تخلف مدیران یکی از بانک‌های کشور در پایتخت، گفت: کیفرخواست مدیر و چهار کارمند بانکی به اتهام اهمال و قصور در انجام وظیفه صادر شد.
دادستان تهران در خصوص تخلف مدیران یکی از بانک‌های کشور در پایتخت، گفت: کیفرخواست مدیر و چهار کارمند بانکی به اتهام اهمال و قصور در انجام وظیفه صادر شد.
گروه اجتماعی - رجانیوز: دادستان تهران در خصوص تخلف مدیران یکی از بانک‌های کشور در پایتخت، گفت: کیفرخواست مدیر و چهار کارمند بانکی به اتهام اهمال و قصور در انجام وظیفه صادر شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، علی صالحی از صدور کیفرخواست برای مدیر و چهار کارمند یکی از بانک‌های کشور در پایتخت خبر داد و گفت: گیرنده متخلف تسهیلات ارزی در سال ۹۴ یک شرکت تجاری با موضوع فعالیت‌های بازرگانی تأسیس و با سو استفاده از اوراق هویتی یک خانم و جعل امضا، وی را به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت انتخاب می‌کند.
 
دادستان تهران افزود: متهم اصلی پرونده که گیرنده تسهیلات است با توجه به عدم نظارت ارکان دو بانک، در شهریور ۹۵ تعداد ۱۹ فقره حواله ارزی و مهرماه همان سال، ۳۰ فقره حواله ارزی جهت واردات کالا دریافت می‌کند و حواله ارزی به حساب‌های خارجی تعیین شده، واریز می‌شود.
 
وی اظهار کرد: متهم ارزی، این مبالغ را برای واردات کالاهای الکترونیکی اینورتر، الکتروموتور و قطعات رایانه دریافت کرده ولی متأسفانه جواز سبز گمرکی و اسناد حمل کالا را به بانک تحویل نداده بود.
 
صالحی با اشاره به تخلف کارکنان بانک در این پرونده، گفت: بر خلاف آئین نامه اعتبارسنجی برای شرکت‌های با مسئولیت محدود، باید وثایق نوع اول مانند ملک شهری ارائه می‌شد اما کارکنان متخلف بانک در این پرونده، وثیقه نوع سوم را از متهم دریافت کردند که همین امر شرایط تخلف را برای این فرد میسر کرده بود.
 
دادستان تهران خاطرنشان کرد: پرونده گیرنده متخلف تسهیلات ارزی و شرکت تحت مدیریتش به صورت جداگانه با عنوان مشارکت در اخلال کلان در نظام ارزی کشور به دادگاه کیفری یک تهران ارسال شده است.