هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 05:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 بهمن 1401 ساعت 22:58
شنبه 1 بهمن 1401 22:17 ساعت
2023-1-21 22:58:50
شناسه خبر : 364276
کیفیت شاخص آلودگی هوای شهر قزوین هم اکنون با قرار گرفتن بر عدد ۲۴۳ با عبور از وضعیت قرمز، در وضعیت بنفش قرار گرفت.
کیفیت شاخص آلودگی هوای شهر قزوین هم اکنون با قرار گرفتن بر عدد ۲۴۳ با عبور از وضعیت قرمز، در وضعیت بنفش قرار گرفت.
گروه اجتماعی-رجانیوز: استان قزوین به عنوان یکی از آلوده ترین استان های کشور هم اکنون با شاخص کیفیت بر روی عدد ۲۴۳ در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفت این در حالی است که شاخص کیفیت هوای الوند بر روی ۱۹۸ و شاخص کیفیت هوای شهر آبیک بر روی عدد ۱۷۷ قرار گرفته است.
 
به گزارش رجانیوز؛ این در حالی است که شاخص آلودگی ۲۴ ساعته شهر قزوین بر روی عدد ۱۹۰ قرار داشته و هم اکنون شاخص کیفیت هوای قزوین بر روی عدد ۲۴۳ در وضعیت بسیار ناسالم و آلوده برای همه   قرار گرفته است.
 
با توجه به شرایط پایداری جو احتمال ثابت ماندن یا افزایش کیفیت هوای شهر قزوین وجود دارد و مردم هوای خاکستری را نفس خواهند کشید که باید گفت وزش بادهای شمالی است که می تواند به کاهش یا رفع آلودگی هوای استان کمک کند.
 
این در حالی است که هم اکنون شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۳۷، کرج بر روی عدد ۱۶۸، تبریز بر روی عدد ۱۰۳و اصفهان بر روی عدد ۱۸۸ و همه در وضعیت ناسالم قرار دارد.
 
مدیرکل هواشناسی استان قزوین چند روز پیش به فارس اعلام کرده بود که با توجه به پایداری جو همراه با انباشت و افزایش غلظت آلاینده های جوی در استان قزوین، انتظار می رود آلودگی هوای قزوین شدت یابد.