هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 13 بهمن 1401
ساعت 15:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 بهمن 1401 ساعت 22:55
شنبه 1 بهمن 1401 22:19 ساعت
2023-1-21 22:55:13
شناسه خبر : 364274
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۳۱ هزار و ۵۶۶ واحد همراه شد.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۳۱ هزار و ۵۶۶ واحد همراه شد.
گروه اقتصادی-رجانیوز: بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا ریزشی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با کاهش ۳۱ هزار و ۵۶۶ واحد به رقم یک میلیون و ۶۵۷ هزار و ۵۷۷ واحد رسید.
 
همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش ۴۲۴۵ واحد به رقم ۵۲۱ هزار و ۹۴۲ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۶ میلیون و ۹۸ هزار میلیارد تومان رسید.
 
به گزارش رجانیوز؛ معامله‌گران امروز بیش از ۱۴.۸ میلیارد سهام حق‌‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۶۷ هزار فقره معامله و به ارزش ۸ هزار و ۵۷۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.
 
همه شاخص‌های بورس امروز به رنگ قرمز درآمدند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با نگاه وزنی ـ ارزشی نسبت به روز قبل معاملات ۱.۸ درصد کاهش یافتند.این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۸۱ درصد  کاهش یافتند.
 
شاخص آزاد شناور ۱.۷ درصد افت کرد، شاخص بازار اول بورس ۲.۲ درصد کاهش یافت، شاخص بازار دوم بورس ۱.۴ درصد افت کردند.
 
امروز نمادهای فولاد مبارکه،‌ ملی مس، هلدینگ معدنی خاورمیانه، پتروشیمی نوری، شستا، چادرملو و گل‌گهر بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس تهران را داشته‌اند.در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با ۲۱۹ واحد کاهش به رقم ۲۱ هزار و ۲۸۸ واحد رسید.
 
ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۶۲هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس ۴۱۳ هزار میلیارد تومان شد.
 
معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۷.۹ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۴۶ هزار معامله و به ارزش ۷ هزار و ۱۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند. با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از ۱۵.۶ هزار میلیارد تومان رسید.
 
امروز نماد مالی سپهر صادرات بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته و نمادهای آریا ساسول، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان، صبا تأمین و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.