هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 مهر 1402
ساعت 21:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 بهمن 1401 ساعت 21:15
شنبه 1 بهمن 1401 21:02 ساعت
2023-1-21 21:15:42
شناسه خبر : 364264
هزاران نفر از مردم اسپانیا امروز با برگزاری تظاهراتی در مادرید پایتخت این کشور، دولت «پدرو سانچز» را به خیانت متهم کردند.
هزاران نفر از مردم اسپانیا امروز با برگزاری تظاهراتی در مادرید پایتخت این کشور، دولت «پدرو سانچز» را به خیانت متهم کردند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: هزاران نفر از مردم اسپانیا امروز شنبه در شهر مادرید، پایتخت این کشور علیه دولت دولت چپ‌ گرای «پدرو سانچز» نخست‌ وزیر این کشور تظاهرات بزرگی برگزار کردند؛ تظاهرکنندگان در شعارهای خود دولت «سانچز» را به تضعیف قانون اساسی متهم کردند.
 
به گزارش رجانیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز؛ تظاهرکنندگان با برفراشتن پرچم‌ های قرمز و زرد اسپانیا در میدان «سیبلس» مقابل ساختمان شهرداری مادرید تجمع کرده و نخست وزیر کنونی کشورشان را خائن خطاب کردند.
 
 
 
معترضان مردمی همچنین در شعارهای خود خواستار استعفای «پدرو سانچز» شدند.
 
سازمان دهندگان این تظاهرات که گفته می‌ شود بیش از ۱۰۰ گروه از جمله حزب محافظه کار مخالف مردمی، راست میانه سیودادانوس و راست افراطی ووکس هستند، اعلام کردند که حدود ۷۰۰ هزار نفر در تظاهرات امروز با شعار «برای اسپانیا، برای دموکراسی و قانون اساسی» شرکت کرده اند.
 
 
 
برخی نیز تعداد تظاهرکنندگان را ۳۰ هزار نفر برآورد کرده اند.
 
 
 
دولت سانچز که اکثریت پارلمان را در اختیار ندارد، از زمان تشکیل مجبور به مذاکره با جدایی طلبان باسک و کاتالونیا برای تصویب لوایح شده و این موضوع خشم بسیاری از جناح راستی ها در این کشور را برانگیخته است.