هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 05:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 بهمن 1401 ساعت 14:03
شنبه 1 بهمن 1401 13:49 ساعت
2023-1-21 14:03:20
شناسه خبر : 364241
سینماهای ایران در هفته گذشته فروش بسیار خوبی را نسبت به ایام گذشته تجربه کردند، از سه‌شنبه که رکورد فروش زد تا جمعه‌ای که ۲ونیم میلیارد فروش داشت، این نشان می‌دهد بار دیگر سینمای ایران بعد از اتفاقات اخیر در حال بازگشت به روزهای خوب خود است.
سینماهای ایران در هفته گذشته فروش بسیار خوبی را نسبت به ایام گذشته تجربه کردند، از سه‌شنبه که رکورد فروش زد تا جمعه‌ای که ۲ونیم میلیارد فروش داشت، این نشان می‌دهد بار دیگر سینمای ایران بعد از اتفاقات اخیر در حال بازگشت به روزهای خوب خود است.
گروه فرهنگی - رجانیوز: سینماهای ایران در هفته گذشته فروش بسیار خوبی را نسبت به ایام گذشته تجربه کردند، از سه‌شنبه که رکورد فروش زد تا جمعه‌ای که ۲ونیم میلیارد فروش داشت، این نشان می‌دهد بار دیگر سینمای ایران بعد از اتفاقات اخیر در حال بازگشت به روزهای خوب خود است.
 
به گزارش رجانیوز، سینماهای ایران در هفته گذشته فروش بسیار خوبی را نسبت به ایام گذشته تجربه کردند، از سه‌شنبه که رکورد فروش زد تا جمعه‌ای که ۲ونیم میلیارد فروش داشت، این نشان می‌دهد بار دیگر سینمای ایران بعد از اتفاقات اخیر در حال بازگشت به روزهای خوب خود است.
بر اساس آمار سمفا سینماهای ایران در هفته گذشته تنها برای اکران فیلم‌های ایرانی (بدون هنر و تجربه و فیلم‌های خارجی) 8 میلیارد و 768 میلیون تومان فروش داشتند.
 
پرفروش‌ترین فیلم «بخارست» با 3 میلیارد تومان بود، فیلم‌های بعدی «ملاقات خصوصی» و «چپ راست» بود که به‌ترتیب 2 میلیارد و 332 میلیون و 1 میلیارد و 500 میلیون تومان فروش کرد.
 
در هفته گذشه 284 هزار و 699 نفر به سینما رفتند.
 
روز سه‌شنبه هفته گذشته پرمخاطب‌ترین روز سینما در 6 ماه گذشته بود که بالغ بر 80 هزار نفر به سینماهای کشور رفتند و سینماها بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون تومان فروش کردند؛ این رقم بعد از ناآرامی‌های اخیر قابل توجه بود.
 
نکته جالب این هفته فروش خوب روز گذشته بود که سینماهای کشور 2 میلیارد و نیم فروش کردند و 65 هزار و 357 نفر به سینماها رفتند، این رقم نسبت به فروش جمعه دو هفته قبل که سینماها 1 میلیارد و 400 میلیون تومان فروختند نشان‌دهنده افزایش مخاطبین سینما بوده است، همچنین فروش دو هفته قبل سینماهای کشور 5 میلیارد و 900 میلیون تومان بود که در قیاس با فروش سینمای ایران در هفته قبل نشان می‌دهد که سینما در هفته گذشته در فروش و مخاطب افزایشی قابل‌قبول داشته است.
 
نکته مهم این‌که سینمای ایران در 4 ماه گذشته چنین تجربه‌ای را نداشته است. بعد از آغاز ناآرامی‌ها در هفته آخر شهریور و ابتدای مهرماه، سینمای ایران شاهد افت فروش چشمگیر خود بود. سینماها از 19 شهریور تا 25 شهریور 11 میلیارد و 700 میلیون تومان فروش کردند که یک رقم بسیار درخشان بود، اما متأسفانه با آغاز ناآرامی‌ها این درخشش خیلی زود افول کرد و شاهد فروش 5میلیاردی در هفته بعد آن یعنی از 26 شهریور تا 1 مهر بودیم، یعنی افت 6میلیاردی در یک هفته! این کاهش فروش در هفته اول مهر ماه خیلی زود خود را نشان داد به‌طوری که سینماها 1 میلیارد و 700 میلیون تومان  فروش کردند، اما حالا با حضور سه فیلم پرمخاطب در سینماها و چند فیلم کودک و نوجوان شاهد حضور بیش از پیش خانواده‌ها و مخاطبین در سینماها هستیم که یک اتفاق خجسته است.
 
این اتفاق می‌تواند در هفته‌های بعد تا رسیدن به جشنواره فیلم فجر ادامه پیدا کند که در این صورت شاهد حضور بیش از پیش مردم در جشنواره فیلم فجر خواهیم بود.
 
لازم به ذکر است که سینماهای ایران در دی ماه نزدیک به 27 میلیارد تومان فروش و 884 هزار و 195 نفر مخاطب داشتند.