هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 06:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 29 دى 1401 ساعت 11:33
پنجشنبه 29 دى 1401 11:29 ساعت
2023-1-19 11:33:33
شناسه خبر : 364196
یک منبع در دولت آلمان از شرط برلین جهت ارسال تانک به اوکراین برای جنگ با روسیه خبر داد.
یک منبع در دولت آلمان از شرط برلین جهت ارسال تانک به اوکراین برای جنگ با روسیه خبر داد.
گروه بین الملل - رجانیوز: یک منبع در دولت آلمان از شرط برلین جهت ارسال تانک به اوکراین برای جنگ با روسیه خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، باوجود درخواست‌های مکرر مقام‌های اوکراین از آلمان برای ارسال تانک به این کشور، اما برلین که در ابتدا با این مسئله مخالف بود اکنون برای انجام آن شرط گذاشته است.
 
یک منبع در دولت آلمان بامداد پنجشنبه به خبرگزاری «رویترز» گفت که برلین فقط به شرطی با ارسال تانک به اوکراین موافقت می‌کند که آمریکا نیز ابتدا تانک‌های خودش را به کی‌یف بفرستد.
 
این منبع که نام یا سمتش فاش نشد توضیح داد که «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان طی دیدارهای محرمانه‌ای که در روزهای اخیر داشته، بارها بر این شرط تاکید کرده است.
 
به نوشته رویترز، نمایندگان کشورهای غربی قرار است روز جمعه در پایگاه هوایی آمریکا واقع در آلمان دیدار کنند تا درباره ارسال کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین تصمیم بگیرند.
 
این خبرگزاری همچنین به نقل از مقام‌های آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود نیز نوشت که واشنگتن قرار است ارسال خودروهای زرهی «استرایکر» به اوکراین را تایید کند اما فعلا برای ارسال تانک از جمله «آبرامز ام-۱» به این کشور تصمیمی نگرفته است.
 
پیش از این، «استفن هبستریت» سخنگوی دولت آلمان در نشست خبری در برلین گفته بود برلین  در حال حاضر قصد ندارد تانک‌های لئوپارد-۲ را به اوکراین بدهد. آلمان نگران است که اوکراین از تانک‌های ارسالی برای حمله مستقیم به خاک روسیه از آن استفاده کند و همین امر از نظر مسکو به‌عنوان تجاوز کشورهای کمک‌کننده به کی‌یف، به این کشور محسوب شود.
 
تقلای کشورهای غربی برای ارسال کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین در حالی است که «پاتریک سندرز» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح انگلیس اذعان کرده ارسال تانک و خودروهای زرهی به کی‌یف، باعث تضعیف ارتش این کشور می‌شود.