هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 20 بهمن 1401
ساعت 02:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 28 دى 1401 ساعت 15:39
چهارشنبه 28 دى 1401 15:36 ساعت
2023-1-18 15:39:19
شناسه خبر : 364179
 حاج عباس حسینی‌یکتا پدر حاج حسین یکتا فرمانده و راوی دفاع مقدس به دیار باقی شتافت.
حاج عباس حسینی‌یکتا پدر حاج حسین یکتا فرمانده و راوی دفاع مقدس به دیار باقی شتافت.
گروه فرهنگی - رجانیوز: حاج عباس حسینی‌یکتا پدر حاج حسین یکتا فرمانده و راوی دفاع مقدس به دیار باقی شتافت.
 
به گزارش رجانیوز، حاج‌عباس حسینی یکتا پدر حاج‌حسین یکتا، رزمنده و راوی دفاع‌مقدس به دیار باقی شتافت.
 
حاج‌حسین یکتا عضو شورای مرکزی قرارگاه عمار و از فرماندهان قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء (ع) است. خاطرات او سال ۹۷ در کتابی با نام مربع‌های قرمزی به قلم زینب عرفانیان منتشر شد که تاکنون ۱۱ بار تجدید چاپ شده است. مقام معظم رهبری نیز تفریظی بر این کتاب نوشته‌اند.
 
حاج حسین یکتا، در مقدمه خود بر این کتاب نوشته است:
 
«پنج سال می‌شد که قصد کرده بودم خاطراتم را مکتوب کنم. مخصوصاً وقتی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله) مطلبی را مبنی بر ناتمام ماندن جنگ یک رزمنده تا نوشتن خاطراتش، فرمودند، برای نوشتن و نشر خاطراتم مصمم‌تر شدم. هر چه از رشادت همرزمانم و غربت و مظلومیتشان می‌دانستم در روایت گری‌هایم گفته بودم. با مکتوب کردن خاطراتم دنبال ناگفته ای از بچه‌ها بودم. دنبال سبک بندگی کردنشان، سبک عبادتشان، سبک رفاقتشان، دنبال سبک زندگی کردنشان در جنگ. سبکی که این روزها جایش بین جریان زندگی جوانان به شدت خالی است.
 
امیدوارم این کتاب که تنها گوشه‌ای از جهاد همرزمانم در لبیک به ندای هل من ناصر امام خمینی (ره) نایب امام عصر (عج) است، مورد رضایت حضرتش واقع گردد و در روز حسرت، رفقای شهیدم دستم را بگیرند. رفقایی که در روزهای مصاحبه و بازخوانی خاطراتم، میان این ورق‌ها، دوباره دیدمشان، کنارشان جنگیدم، کمین کردم، سنگر گرفتم، زخمی شدم، نماز خواندم، خندیدم، شوخی کردم، بوسیدمشان، بوییدمشان و دوباره ایستادم و رفتنشان را نگاه کردم. دوباره تنها شدم. جانم از تنهایی و دلتتنگی پر است. از حسرت آسمان.
 
امید که این کتاب پلی باشد میان من و رفقای شهیدم. پلی باشد برای همه تشنگان و جویندگان حقیقت. پلی باشد به آسمان.»