هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 05:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 دى 1401 ساعت 18:33
دوشنبه 26 دى 1401 18:25 ساعت
2023-1-16 18:33:28
شناسه خبر : 364095
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از آغاز آلودگی هوا در پایتخت از امروز دوشنبه ۲۶ دی ماه و ماندگاری آن تا روز پنجشنبه ۲۹ دی ماه خبر داد و گفت: هشدار نارنجی آلودگی هوا صادر شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از آغاز آلودگی هوا در پایتخت از امروز دوشنبه ۲۶ دی ماه و ماندگاری آن تا روز پنجشنبه ۲۹ دی ماه خبر داد و گفت: هشدار نارنجی آلودگی هوا صادر شده است.
گروه اجتماعی-رجانیوز: حامد یزدی مهر، ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار نارنجی آغاز آلودگی هوا در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی از امروز دوشنبه ۲۶ دی ماه تا ظهر روز پنج‌شنبه ۲۹ دی ماه شاهد پایداری جو و آلودگی هوا خواهیم بود.
 
به گزارش رجانیوز؛ یزدی مهر بر ضرورت مدیریت منابع آلاینده مثل کارخانجات صنعتی و خودروهای دودزا در مواقع هشدار تاکید کرد و عنوان داشت: از شهروندان به خصوص سالمندان، کودکان و افراد دارای بیماری زمینه می‌خواهیم از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.
 
وی با اشاره به برودت هوا و بارش نزولات آسمانی و همچنین صدور هشدار نارنجی آلودگی هوا در استان تهران گفت: مدیریت بحران در استان تهران به حالت آماده باش کامل در آمده است و توصیه مدیریت بحران در شرایط برف و یخبندان این است که شهروندان در صورت عدم ضرورت در جاده‌های کوهستانی حضور پیدا نکنند و در صورت نیاز به رانندگی در جاده، از صحت تجهیزات زمستانه و گرمایشی خودرو مطمئن و همچنین زنجیر چرخ را در جاده‌های برفی همراه داشته باشند.
 
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه برف و یخبندان حاصل یک پدیده اقلیمی است نه یک بلیه، افزود: اگر با این پدیده درست برخورد نشود و پیشگیری‌ها و پیش بینی‌های لازم به عمل نیاید و راهکارهای مناسب انجام داده نشود تبدیل به یک بلیه می‌شوند، لذا تاکید ویژه مدیریت بحران در زمان بارش برف همواره اطلاع رسانی مناسب به دستگاه‌های اجرایی، گسترش آموزش و توسعه دانش عمومی برای عموم مردم در نحوه مواجهه با بلایای جوی در فصل سرما، نظارت و رعایت کامل قوانین ترافیک، تجهیز به امکانات پیشرفته و مناسب برفروبی و بازگشایی محورها، انجام مانورها و آمادگی نیروی انسانی مداخله کننده و نظارت و ارزیابی فرآیندهای تعریف شده قانونی است.
 
وی همچنین به مدیریت مصرف انرژی در روزهای زمستان تاکید کرد و بیان داشت: این موضوع همواره باید مورد نظر باشد که اصطلاح «صرفه جویی در انرژی» لزوماً به معنای استفاده کمتر یا قطع مصرف انرژی نیست، بلکه هدف استفاده بهینه و جلوگیری از استفاده بیش از حد یا هدر دادن منابع انرژی است که تغییرات ساده رفتاری می‌تواند به آن کمک کند و در این زمینه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌های عمومی از جمله شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین راهکار برای کوتاه‌مدت است و با آن می‌توان صرفه‌جویی بالایی را در بخش خانگی ایجاد کرد.
 
یزدی مهر به استفاده از لباس‌های گرم‌تر در داخل خانه و کاهش درجه وسایل گرمایشی که یکی از شیوه‌های مورد تاکید برای صرفه جویی در مصرف انرژی است اشاره کرد و عنوان داشت: پوشاندن درز پنجره‌ها نیز برای کاهش هدر رفت گرما توصیه می‌شود.