هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 00:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 دى 1401 ساعت 18:28
دوشنبه 26 دى 1401 18:25 ساعت
2023-1-16 18:28:23
شناسه خبر : 364093
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از عصر شنبه تا امروز ۱۲ مادر باردار گرفتار در برف و کولاک به مراکز درمانی منتقل شدند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از عصر شنبه تا امروز ۱۲ مادر باردار گرفتار در برف و کولاک به مراکز درمانی منتقل شدند.
گروه اجتماعی-رجانیوز: رضا پیرا روز دوشنبه اظهار داشت: از روز شنبه تاکنون بیش از هزار و ۴۰۰ تماس با مرکز فوریت‌های پزشکی استان برقرار شده که ۲۵۱ مورد منجر به اعزام آمبولانس، ۳۳۱ مورد مشاوره، ۵۶ مورد مزاحمت و ۷۶۳ مورد دیگر موارد بوده است.
 
وی افزود: ۲۰ فقره از گزارش‌های دریافتی مربوط به حوادث مرتبط با حمل و نقل، ۴۳ مورد به دیگر حوادث مربوط و ۲۱۹ مورد نیز به بیماری‌ها اختصاص داشت.
 
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۲۲ نفر در حوادث مرتبط با حوادث جاده‌ای مصدوم شده بودند و ۶ نفر به دلیل مسمومیت و یک نفر هم بر اثر سرمازدگی به مراکز درمانی استان منتقل شدند.
 
پیرا با بیان اینکه در این مدت ۱۷۲ بیمار خدمات اورژانس دریافت کردند، ادامه داد: از این تعداد ۱۹ بیمار قلبی، ۱۳ بیمار تنفسی، ۱۲ مورد مادران باردار و ۱۲۸ مورد هم دیگر بیماران بود که ۲۱ بیمار تصادفی به بیمارستان اعزام شدند.
 
وی افزود: از روز شنبه تاکنون ۱۲ مادر باردار گرفتار در برف توسط نیروهای فوریت پزشکی ۱۱۵ به مراکز درمانی منتقل شدند و یک نوزاد هم در آمبولانس به دنیا آمد.
 
پیرا خاطرنشان کرد: نیروهای اورژانس به صورت شبانه روزی آماده یاری رساندن به هموطنان هستند.