هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 شهريور 1402
ساعت 05:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 17 آذر 1401 ساعت 07:17
پنجشنبه 17 آذر 1401 07:08 ساعت
2022-12-8 07:17:38
شناسه خبر : 363079
روز گذشته دولت آلمان، تعدادی از مخالفان حکومت را به اتهام اقدام برای کودتا دستگیر کردند. همچنین رئیس پلیس آلمان از ورود سه هزار نیروی امنیتی به پرونده خبر داد. گزارش‌ها حاکی از برخورد سخت دولت با مخالفان است.
روز گذشته دولت آلمان، تعدادی از مخالفان حکومت را به اتهام اقدام برای کودتا دستگیر کردند. همچنین رئیس پلیس آلمان از ورود سه هزار نیروی امنیتی به پرونده خبر داد. گزارش‌ها حاکی از برخورد سخت دولت با مخالفان است.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: روز گذشته پلیس آلمان ۲۵ نفر را به اتهام تلاش برای کودتا دستگیر کردند. البته این اتفاق، اولین برخورد قهرآمیز دولت آلمان با مخالفان نبوده است؛ راستگراهای اروپا تدریجا در حال بازیابی محبوبیت خود هستند. این مسئله چندان به مذاق دولت‌های اروپایی خوش نیامده و بشدت با آنها برخورد می‌کنند.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از ان‌پی‌آر؛ یک گروه راستگرا در آلمان روز چهارشنبه قصد سرنگون کردن دولت و برپایی حکومت جدیدی را داشت. این تصمیم آنها با برخورد شدید نیروهای امنیتی آلمان مواجه شد. برخوردی که آنها نامش را «عملیات بزرگ ضدتروریسم» گذاشتند.

 

رئیس پلیس آلمان در نشست خبری گفت: «حداقل  ۲۵نفر دستگیر شده‌اند که از این تعداد حدود۲۲ نفر از آنها مشکوک به همکاری با سازمان تروریستی است». سازمان تروریستی خواندن این افراد در حالیست که تاکنون اقدامی مسلحانه از سوی آنها انجام نگرفته است.

 

نام تشکیلات آنها «شاهزاده هنریخ پنجم» است.

 

وزیر کشور آلمان در نشست مطبوعاتی خود درباره‌ی این افراد گفته است: «خواسته آنها بر اساس تئوری‌های توطئه شکل گرفته و آنها از دموکراسی و مردم متنفرند».

 

شکل‌گیری این گروه به اوایل سال ۲۰۲۱ باز می‌گردد. زمانی که عده‌ای حمایت خود را از «شاهزاده هنریخ پنچم» اعلام کردند. مرد ۷۱ ساله‌ای که تا پیش از این به خاطر نظرات سیاسی که منتشر می‌کرد در اذهان عمومی یاد می‌شد. نسل او به خاندان سلطنتی آلمان بر می‌گردد؛ حکومتی که با ظهور جمهوری آلمان در سال۱۹۱۸ توسط ویمار، منحل شد.

 

رئیس پلیس آلمان همچنین گفت: «۱۳۰ عملیات جستجو در یازده ایالت آلمان ادامه خواهد داشت و سه هزار نیروی امنیتی درگیر پروژه منحل کردن این گروه خواهند شد».

 

گرایش اقشار مختلف جامعه آلمان به راستگرایی، در حال افزایش است. چندی پیش نیز دو تن از ارتشیان آلمان به اتهام «توطئه» دستگیر شدند. آنها در حال تبلیغ ایده‌های راستگرایانه میان ارتشیان آلمان بوده‌اند.

 

استاندارد دوگانه غربی‌ها

این ماجرا و برخورد پلیس آلمان با این قضیه نمودی از استاندارد دوگانه‌ای است که غرب همواره در جهان داشته است. واکنش آنها به آشوب در کشورهای دیگر حمایت است و در کشور خود با قدرت و افتخار آنرا سرکوب می‌کنند.

 

صدر اعظم آلمان اخیرا در پیامی از اغتشاشات در ایران حمایت کرده بود و آنرا دلیلی برای ادامه سیاست‌های تحریمی علیه ایران می‌دانست. عضو دیگر دولت او در شامگاه روز گذشته معترضان آلمانی را «توطئه پرداز و متنفر از مردم» خواند.

 

انتهای پیام/7
پسندیدم