هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 آذر 1402
ساعت 21:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 22:15
سه شنبه 15 آذر 1401 22:00 ساعت
2022-12-6 22:15:35
شناسه خبر : 363073
علیرضا زاکانی، شهردار تهران در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که به دانشگاه شریف رفته بود در جمع دانشجویان حضور یافت.
علیرضا زاکانی، شهردار تهران در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که به دانشگاه شریف رفته بود در جمع دانشجویان حضور یافت.

گروه سیاست-رجانیوز: شهردار تهران، امروز به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه شریف حضور یافت و پاسخگوی پرسش‌های آنان بود.

 

به گزارش رجانیوز؛ علیرضا زاکانی، شهردار تهران در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که به دانشگاه شریف رفته بود در جمع دانشجویان گفت: ۱۶ آذر یکی از قله‌های افتخار ملت ماست. جریان دانشجویی مخالفت خودش رو با نظام مستبد آن روز و نظام استکباری آن روز و امروز نشان داد. بعد از انقلاب‌اسلامی بار دیگر این تجلی را در ۱۳ آبان می‌بینید.
 
وی افزود: جوهرهٔ ۱۳ آبان و ۱۶ آدر بر علیه استکبار جهانی بودن است. افتخار می‌کنم که به عنوان نماینده حاکمیت با شما صحبت می‌کنم.
 
شهردار تهران گفت: طبق سند امنیت ملی آمریکا، ۱۰ سال آینده ۱۰ سال مخاطره آمیز است و تقسیم قدرت در جهان شکل می‌گیرد. ۳ ضلع آینده آمریکا را به مخاطره می اندازند و ضلع سوم را ایران معرفی کرده است. امریکا و شوروی هنگام انقلاب همزمان با ان مخالفت کردند و تفاهم داشتند آن را از بین ببرند. کودتا کردند و شکست خوردند.
 
وی ادامه داد: امروز ما را تهدید می کنند که چرا شما به ابرقدرت سابق سلاح می فرستید؟ این ادعای آن‌ها است. تنها کشوری که علیه ابرقدرتی امریکا در زمان بوش پدر موضع گرفت ما بودیم. در حمله به افغانستان در زمان بوش پسر همه با امریکا همراهی کردند بجز ایران. در حمله به جنوب لبنان گفتند ما بد سوریه و عراق و ایران کار داریم. ۳۳ روز جنگیدند و سپس شکست خوردند. راس مقابله با امریکا در این جریانات ایران بود.
 
شهردار تهران گفت: دشمن ما که تمام توجهش به تجزیه ایران است. تلاش می کند که بر علیه ایران قیام کند. عناصر خارج کشور یا داخل کشور بر اثر غفلت یا مرعوب شدن ادامه حرف‌های او را تکرار می‌کنند.
 
وی افزود: نظام ما نظام منطقی‌ای است. بن سلمان اعلام کرد که ما درگیری را داخل ایران ببریم و در حال حاضر ایران اینترنشنال بلندگوی اغتشاشات در کشور ما است. صحبت از مبارزه با فساد شد. بنده بار‌ها برای مبارزه با فساد به دادسرا رفتم. اگر اسم کسانی که با آن‌ها برای فساد مبارزه کردم بگویم تعجب می‌کنید.
 
زاکانی یادآور شد: نظامی که سرتا پایش فاسد است عربستان و آمریکا و اسرائیل است. خائن و فاسد کسی است که چاقو در جیبش می گذارد و می‌آید دانشجوی ما را سلاخی کند؛ اگر مردید بیایید و یقه مفسدین را بگیرید و پایین بکشیدشان. کشور نیاز به قیام علیه فقر و فساد و تبعیض دارد و شما بهترین افراد برای اینکار هستید.
 
شهردار تهران ادامه داد: اگر شما فریاد نزنید من مسئول دچار غفلت می شوم. بخاطر این غفلت شرایط به سمتی رفته که مشکلات بر مردم فشار بیاورد و دشمن سوء استفاده کند از این ماجرا. مفسده‌ها معلوم بود و رهبر انقلاب دستور پیگیری دادند چرا کسی دنبال نکرد؟
 
زاکانی گفت: سطح جنبش دانشجویی را بالا ببرید. جنبش دانشجویی باید به گذشته خود برگردد و افتخارآفرین باشد.
 
وی تصریح کرد: ما در حال عبور از مشکلات هستیم. دولت قبل به دشمن چشم می‌گفت و دشمن کاری با آن نداشت. ما آمدیم کار کنیم. نباید چوب لای چرخ گذاشت. تمامی دشمنی‌ها بخاطر موضوع پیشرفت ایران است.
 
زاکانی در پاسخ به یکی از سوالات نماینده بسیج دانشجویی در ابتدای جلسه گفت: یکی از وعده های من رسمیت بخشیدن به اعتراض با توجه به اصل ۲۷ قانون اساسی است. اگر اعتراض شنیده نشود از جای دیگر سر برون می‌آورد. اصل اعتراض حق طبیعی جامعه است و در قانون اساسی قرار دارد.
 
وی ادامه داد: نیاز به قیام برای تحقق قانون است. بخش زیادی از قانون اساسی محقق نشده است. بنده و امثال بنده پاسخگوی شما هستیم. کسی نمیتواند مانع اعتراض شما شود.
 
وی همچنین در پاسخ به سوال نمایندهٔ انجمن عدالتخواهان گفت: بنده در کنه سیاست در کشور حرکت کرده‌ام‌. هیات علمی بهترین دانشگاه کشور هستم(اگر ناراحت نشوید). قانون تعویض نشد. مرّ قانون درباره بنده اجرا شد. مدرک در موضع شهردار تهران محل قیاس قرار نمی‌گیرد.
 
شهردار تهران تصریح کرد: جایگاه شهرداری تهران جایگاه سیاسی است؛ لذا کار غیر قانونی نشد. عده‌ای نمی‌خواستند من به شهرداری بروم. ایده‌ی من ایجاد انقلاب سوم و اصلاح بود. انقلابی که رحم به رفتگر ما نمیکند و بچه مردم را می کشد چه انقلابی است.
 
زاکانی ادامه داد: ما دو سال و نیم درون شهرداری در تنش مالی بودیم. ۱۲۰۰ حساب شهرداری را خزانه واحد کردیم. من باید ببینیم شما نسبت به چه معترض هستید و سپس ان را اصلاح کنم. ما امروز ۹۰۰۰ میلیارد را برگرداندیم و مدارک را به سمت شفافیت بردیم. مایهٔ مصیبت است که در داخل کشور امکان این نباشد نخبگان به کشور خدمت کنند.
 
وی ادامه داد: برای اساتید دانشگاه شریف تفاهم نامه ساخت ۵۵۰ واحد مسکونی در تهران نوشته‌ایم. برای ساخت نزدیک ۴۰۰ هزار مسکن تفاهم‌نامه نوشته ایم؛ فروش متری مسکن در حال راه اندازی است.
 
شهردار تهران گفت: دارایی من به عنوان یک مسئول آپارتمان ۹۳ متری است؛ این یک افتخار است.
 
انتهای پیام/