هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 13 آذر 1401 ساعت 13:45
يكشنبه 13 آذر 1401 12:52 ساعت
2022-12-4 13:45:33
شناسه خبر : 362990
کاربران ایرانی در توئیتر نسبت به سرکوب اعتراضات کانادا، واکنش نشان داده و آن را با مواضع دولتمردان این کشور در قبال اغتشاشات ایران مقایسه کردند.
گروه سیاسی - رجانیوز: کاربران ایرانی در توئیتر نسبت به سرکوب اعتراضات کانادا، واکنش نشان داده و آن را با مواضع دولتمردان این کشور در قبال اغتشاشات ایران مقایسه کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مشرق، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، از ۱۴ فوریه تا ۲۳ فوریه سال جاری از قانون اعلام وضعیت اضطراری استفاده کرد تا به اعتراض گسترده کامیون‌داران موسوم به «کاروان آزادی» که زمستان سال گذشته با مسدود کردن بخش‌هایی از مرز کانادا با آمریکا، جنوب شهر اتاوا را اشغال کرده بودند، پایان دهد. این کامیون‌داران به واکسیناسیون اجباری و محدودیت‌های مرزی اعمال شده در پی همه‌گیری این ویروس، اعتراض داشتند.
 
جاستین ترودو ضمن اعلام وضعیت اضطراری اعلام کرده بود برای سکوب معترضان اختیارات لازم به پلیس برای بازداشت و جریمه معترضان داده می‌شود. یا به عبارتی دیگر، کانادا حق داشته است اعتراضات خیابانی را سرکوب کند.
 
کاربران ایرانی در توئیتر نسبت به این اتفاقات واکنش نشان داده و آن را با مواضع دولتمردان کانادا در قبال اغتشاشات ایران مقایسه کردند.
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 

 4
پسندیدم