هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 12 آذر 1401 ساعت 16:58
شنبه 12 آذر 1401 16:50 ساعت
2022-12-3 16:58:09
شناسه خبر : 362970
نخست وزیر انگلیس حمایت قاطع خود را از پلیس این کشور برای سرکوب آن چه اعتراض‌های غیرقانونی نامید اعلام کرد.
نخست وزیر انگلیس حمایت قاطع خود را از پلیس این کشور برای سرکوب آن چه اعتراض‌های غیرقانونی نامید اعلام کرد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس گفته است "کاملا غیرقابل قبول" است زندگی مردم از سوی یک "اقلیت خودخواه" که به اعتراضات غیرقانونی می‌پیوندند، مختل شود.
 
به گزارش رجانیوز؛ وی در مصاحبه‌ای گفت: امروز بعد از ظهر من با همه سران پلیس نشستی برگزار کردم تا همه آن‌ها مطمئن بشوند که از حمایت قاطع من برای مقابله با تظاهرات‌های غیرقانونی برخوردار هستند. کاملا غیرقابل قبول است که زندگی شهروندان عادی توسط یک اقلیت خودخواه مختل بشود. دیدگاه من این است کسانی که قانون را نقض می‌کنند باید قدرت کامل قانون را هم احساس بکنند؛ و این آن چیزی است که من به نشان دادن آن متعهد هستم.
 
او که در دفتر نخست وزیری صحبت می‌کرد، ضمن حمایت از پلیس گفت: نظر من این است، کسانی که قانون را زیر پا می‌گذارند باید تمام قدرت آن را احساس کنند.
 
وی افزود: ما در حال حاضر به نیرو‌های پلیس قدرت جدیدی داده‌ایم که می‌توانند با آن اعتراض‌های غیرقانونی را سرکوب کنند. آن‌ها از حمایت کامل من برخوردار خواهند بود تا با قاطعیت و سرعت به گرفتاری و اختلال ناشی از این اعتراض‌ها که برای خانواده‌های عادی در نقاط مختلف کشور ایجاد می‌شوند پایان بدهند. کسانی که تلاش می‌کنند امور روزانه زندگی‌شان را انجام بدهند. من این موضوع را به پلیس هم گفتم و آن چه که آن‌ها از دولت می‌خواهند در چارچوب قدرت و اختیار جدید به آن‌ها داده خواهد شد و بخشی از این قدرت را از قبل به آن‌ها داده‌ایم و من هم از آن‌ها حمایت می‌کنم تا این قدرت را به کار بگیرند.
 
در همین راستا، سوئلا براورمن، وزیر کشور انگلیس، با رئیس پلیس دیدار کرده است تا درباره تاکتیک‌های مورد استفاده برخی از گروه‌های معترض طرفدار محیط‌زیست مانند Just Stop Oil (که حامی کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی هستند) بحث کند.
 
براورمن و کریس فیلپ، وزیر پلیس، روز پنج‌شنبه با روسای پلیس دیدار کردند و سوناک از ابتدای این دیدار به آن‌ها پیوست.


کلیدواژه ها »