هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 11 آذر 1401 ساعت 18:07
جمعه 11 آذر 1401 18:05 ساعت
2022-12-2 18:07:09
شناسه خبر : 362913
امام جمعه موقت تهران گفت: تیم ملی پیروزی خوشحال‌کننده‌ای داشتند و برای صعود کم نگذاشتند اما رسم مسابقه این است که برد و باخت دارد.
امام جمعه موقت تهران گفت: تیم ملی پیروزی خوشحال‌کننده‌ای داشتند و برای صعود کم نگذاشتند اما رسم مسابقه این است که برد و باخت دارد.
گروه سیاسی-رجانیوز: آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نمازجمعه با اشاره به ولادت حضرت زینب(س) و ورز بسیج، با بیان اینکه امت بسیجی و امام امت یک روح اند که در آینه‌های مختلف تجلی دارد و تک تک شما روح رهبر انقلاب آیت‌الله خامنه‌ای در وجودتان هست، گفت: حضرت زینب روح حسینی داشت و کارهایش رنگ و بوی امام حسین(ع) را داشت. حضرت زینت سخت‌ترین تهدیدات و بحران‌ها را به بهترین فرصت‌ها تبدیل کرد.
 
وی افزود: امروز اعتلای شهدای ما که به جایی رسیدند که همه بزرگان اهل معرفت آرزویش را داشتند و شهدای ما در سنین جوانی به قله قرب الهی نائل شدند، به برکت حضرت زینب است. ایشان همه جا در اطاعت از ولایت آنچنان استوار بودکه برای همیشه می‌شود بعنوان آموزگار ره‌یافته و نمره گرفته مطرحش کرد. 
 
خطیب جمعه این هفته تهران با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر ممارست بسیجیان در امور معنوی در کنار حضور در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت: امروز این ملت بسیجی که شاهکار دنیاست، اقتدارش را از باورش به این مسأله می‌گیرد که رهبرش نایب امام زمان (عج) است و این شاهکار بسیج است که زیر پرچم حضرت زینب (س) نشان داده می‌شود.
 
شهید سلیمانی در برابر نائب امام زمان سرباز و دلداده بود
آیت‌الله صدیقی اظهار داشت: شهید سلیمانی ما همه جا شجاع بود تجارب فراوانی را اندوخته بود و فتوحاتی داشت اما در برابر نائب امام زمان خویش سردار و سرلشکر نبود و سرباز و دلداده بود و این را در شخصیت فرماندهان سپاه هم می‌بینید.
 
خطیب جمعه این هفته تهران با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، حضرت زینب (س) را تجلی باطن قدسی امام حسین (ع) معرفی کرد و بیان داشت: حضرت زینب (س) در مواجهه همه بحران‌ها برنامه داشت و همه‌جا نگاهش به اجرای فرمان ولی خود بود و در اطاعت از فرمان ولایت ثبات قدم داشت.
 
آیت‌الله صدیقی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی سیاستمدار و مجاهدی خوش‌فکر و شجاع بود و با داشتن تجارب فراوان فتوحات زیادی را پشت‌سر گذاشته بود اما در برابر نایب امام زمانش در قامت یک سردار و سرلشکر نبود بلکه دلداده و مرید بود و
 
وی به روحیه بسیج در مقابل استکبار جهانی اشاره کرد و گفت: ایران با همه استکبار در جنگ است و دشمن با همه امکانات و سیستم اطلاعاتی پیچیده در برابر ایران شکست خورده است و ملت ایران همه تهدیدهای استکباری را به فرصت تبدیل کرده است. ملت ایران 43 سال با همه قدرت‌های بزرگ درگیر است اما خم به ابرو نیاورده است.
 
خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه روحیه بسیجی ذوب در ولایت و خدا محور بودن است، افزود: در گذشته مسئولان دچار اشتباهاتی شده‌اند اما امام و رهبری هیچ‌گاه در مسیری که حرکت کردند اشتباه نکردند، چون تقوا و ثبات قدم داشته‌اند؛ رهبری در مواجهه با همه مشکلات به جمکران می‌رود و به امام زمانش پناه می‌برد و از آن حضرت یاری می‌طلبد.
 
تسخیر لانه جاسوسی معجزه جنبش دانشجویی بود
آیت‌الله صدیقی با اشاره به گرامیداشت روز 16 آذر، روز دانشجو، گفت: من هر هفته با دانشگاه‌های مختلف در ارتباط و با دانشجویان عزیز مأنوس هستم. دانشجویان انقلابی ما لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند و امام پیام دادند که خوب جایی را گرفتید و رها هم نکنید و این معجره جنبش دانشجویی بود؛ دانشجویان ما در بحث اعتکاف هم سرآمد بوده‌اند یا در دفاع مقدس جنبش دانشجویی هزاران شهید تقدیم کرده است.
 
وی با اشاره حضور تیم ملی تیم ملی در جام جهانی، گفت: تیم ملی پیروزی خوشحال‌کننده‌ای داشتند و برای صعود کم نگذاشتند اما رسم مسابقه این است که برد و باخت دارد. امیدواریم همه وزارتخانه‌های بخصوص وزارت ورزش و جوانان و آموزش و پرورش دقت کافی برای امور آموزشی و فرهنگی در زیر مجموعه‌هایشان داشته باشند.