هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 11 آذر 1401 ساعت 17:21
جمعه 11 آذر 1401 17:19 ساعت
2022-12-2 17:21:40
شناسه خبر : 362902
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هیچ امکانی از تخلف نباید در آزمون سراسری وجود داشته باشد، باید نظارت کامل بر مخازن دفترچه سوالات و پاسخنامه‌ها در حوزه‌های برگزاری آزمون و فرایندها اعمال شود، به گونه‌ای که سرمایه اجتماعی و اعتبار سازمان سنجش حفظ شده و ارتقا یابد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هیچ امکانی از تخلف نباید در آزمون سراسری وجود داشته باشد، باید نظارت کامل بر مخازن دفترچه سوالات و پاسخنامه‌ها در حوزه‌های برگزاری آزمون و فرایندها اعمال شود، به گونه‌ای که سرمایه اجتماعی و اعتبار سازمان سنجش حفظ شده و ارتقا یابد.
گروه اجتماعی-رجانیوز: محمدعلی زلفی گل در نشست آنلاین با نمایندگان تام‌الاختیار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: صیانت ازحقوق داوطلبان و فرزندان ایران اسلامی وظیفه مسئولان آموزشی است و باید به نحو شایسته‌ای از منافع این عزیزان مراقبت شود تا زمینه و بستر رشدشان فراهم شود.
 
وی تأکید کرد: باید به نحو شایسته، بهترین و شایسته‌ترین داوطلبان به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی راه یابند و در برگزاری آزمون سراسری از همه ظرفیت‌های دانشگاه‌ها استفاده شود. همه امکانات متعلق به مردم است و برگزاری آزمون سراسری نیز امری ملی است و باید از هر امکانی استفاده کرد.
 
زلفی‌گل اظهار امیدواری کرد با رعایت قانون و دستورالعمل‌ها و همت مسئولان ذیربط آزمون سراسری با سلامت کامل برگزار شود و ادامه داد: هیچ امکانی از تخلف نباید وجود داشته باشد و نظارت کامل بر مخازن دفترچه سوالات و پاسخنامه ها در حوزه های برگزاری آزمون و همه فرایندها اعمال شود به گونه‌ای که سرمایه اجتماعی و اعتبار سازمان سنجش حفظ و ارتقا یابد و امیدواریم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ با بهترین کیفیت برگزار شده و رضایت داوطلبان عزیز را فراهم آورد.
 
به گزارش رجانیوز، این نشست با حضور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور و معاون فنی این سازمان همچنین معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع سازمان سنجش آموزش کشور با هدف تشریح تغییرات آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ برگزار شد. کنکور ۱۴۰۲ در دو نوبت برگزار خواهد شد،
 
آزمون سراسری سال جاری با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام «ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) مصوب خرداد ۱۴۰۱ دو بار در سال برگزار می‌شود. هر دو نوبت آزمون سال ۱۴۰۲ حکم واحد داشته و نتیجه آن برای دو سال اعتبار دارد. نتایج اولیه نوبت اول آزمون در نیمه نخست اسفند به اطلاع داوطلبان می‌رسد که شامل نمره خام آزمون می‌شود.
 
تغییرات دیگر در این آزمون شامل تاثیر قطعی و ۴۰ درصدی معدل پایه دوازدهم، حذف آزمون دروس عمومی و برخی زیرگروه‌های آزمایشی در آزمون سراسری است به شکلی که امسال پنج گروه اصلی شامل علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان است.
 
نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ که روند ثبت‌نام آن هشتم تا چهاردهم آبان برگزار شد، در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی و نوبت دوم که ثبت‌نام آن از ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۲ آغاز می شود و تا ۲۱ فروردین ادامه خواهد داشت، صبح و بعدازظهر ۱۴ و ۱۵ تیر سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.