هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 10 آذر 1401 ساعت 22:10
پنجشنبه 10 آذر 1401 22:02 ساعت
2022-12-1 22:10:06
شناسه خبر : 362884
مشاور عالی وزیر کشور در اصلاح ساختار جمعیت و سلامت تغییر فرهنگ فرزندآوری را ضروری دانست و تاکید کرد: کشور ما می تواند تا ۳۱۵ میلیون نفر جمعیت در آن اداره شود.
مشاور عالی وزیر کشور در اصلاح ساختار جمعیت و سلامت تغییر فرهنگ فرزندآوری را ضروری دانست و تاکید کرد: کشور ما می تواند تا ۳۱۵ میلیون نفر جمعیت در آن اداره شود.

گروه اجتماع-رجانیوز:  محمد اسماعیل اکبری عصر امروز در نشست شورای ادرای کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: کشف و ارزشیابی شاخص‌ها و فرایند اثرگذاری در ساختار جمعیت مهم‌ترین تکلیف و وظیفه‌ای بوده که باید به آن تمکین کنیم.

 
به گزارش رجانیوز؛ ومشاورعالی وزیر کشور با تاکید بر اینکه باید اهداف و برنامه‌های مشخصی برای اصلاح جمعیت پایدار از صفر تا 15 سال داشته باشیم، عنوان کرد: درک معنا و مفهوم جمعیت باید به جد مورد توجه باشد.
 
اکبری با بیان اینکه اصلاح ساختار جمعیت وظیفه عهده وزارت کشور است، ابراز کرد: تصمیم ما براین است که فرهنگ فرزندآوری عوض شود چرا که کشور ما می تواند تا 351 میلیون نفر جمعیت در آن اداره شود.
 
مشاور عالی وزیر کشور در اصلاح ساختار جمعیت و سلامت ابراز داشت: اتفاق کاهش جمعیت در همه نقاط جهان بوده و سرعت رشد جمعیت دنیا کاهش یافته و رشد جمعیت جهان به 1.1 درصد رسیده که ما هم شرایط بهتری نداریم.
 
اکبری با تاکید براینکه مسئولین در خصوص مسئله جمعیت واقعیت گرا باشند و با درک معنا به موضوع توجه داشته باشند، افزود: با تعهد، علمی نگری، قوه تعقل و قانونمداری و نهایتا عرف و فرهنگ، اصلاح ساختار جمعیت در فرآیند توجه، عمل و اجرا قرار گیرد.
 
مشاور عالی وزیر کشور در اصلاح ساختار جمعیت و سلامت گفت: توجه به مسئله جمعیت کاری مطلوب و جدی است و باید با همت، غیریت و بطور مستمر به آن پرداخته شود.
 
وی با اشاره به ساختار مناسب گروه های سنی جمعیت اعلام کرد: شش درصد سالمند، 24 درصد زیر 15 سال و 70 درصد جمعیت مولد، ساختار مناسب جمعیتی است.
 
اکبری ابراز داشت: متاسفانه سالانه نزدیک به 500 هزار سقط انجام می شود که قابل پیشگیری و کنترل است.
 
مشاور عالی وزیر کشور در اصلاح ساختار جمعیت و سلامت تصریح کرد: کهگیلویه وبویراحمد با توجه به شرایط فرهنگی، هویتی و دیگر شرایط خوب و مناسبی که دارد می تواند الگوی مولد جمعیت در کشور باشد.
 
انتهای پیام/