هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 بهمن 1401
ساعت 03:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 8 آذر 1401 ساعت 18:09
سه شنبه 8 آذر 1401 17:34 ساعت
2022-11-29 18:09:51
شناسه خبر : 362831
تنها چند ساعت به شروع دیدار حساس ایران و آمریکا زمان باقی است و  همه‌ی ایران یکپارچه در انتظار پیروزی ملی پوشان و صعود برای اولین بار به مرحله یک‌ هشتم نهایی جام جهانی هستند.
تنها چند ساعت به شروع دیدار حساس ایران و آمریکا زمان باقی است و همه‌ی ایران یکپارچه در انتظار پیروزی ملی پوشان و صعود برای اولین بار به مرحله یک‌ هشتم نهایی جام جهانی هستند.
گروه ورزش-رجانیوز: در آستانه دیدار ایران و آمریکا، که از آن به عنوان سیاسی ترین بازی تاریخ جام جهانی یاد می‌شود. کشور یکپارچه در انتظار موفقیت بازیکنان تیم ملی در این تقابل حساس است.
 
هشت آذر سال ۱۳۷۶ و در حماسه ملبورن، ایران با شکست استرالیا به جام جهانی ۱۹۹۸  راه یافت و حال دقیقا پس از ۲۵ سال از آن بازی به یادماندنی، همه چیز مهیاست تا بار دیگر تاریخ تکرار شود و این بار بزرگترین دستاورد فوتبال ملی کشور  رقم بخورد.
 
حال و هوای کشور نیز این روزها متاثر از این تقابل سرنوشت‌ساز فوتبالی است. سینماهای سراسر کشور برای نمایش این بازی آماده شده‌‌اند و همه جا صحبت از این بازی و گمانه‌زنی‌ها در خصوص نتیجه آن به گوش می‌رسد. امید در دل تک تک مردم موج میزند و همگان چشم انتظار درخشش ملی‌پوشان کشورمان هستند.
 
اگر چه آغاز این رقابت‌ها با شکست مقابل انگلیس همراه شد اما این نتیجه تیم‌ملی را تبدیل به بازنده جام نکرد و بازی مقابل ولز همه معادلات را تغییر داد. ایران با پیروزی ۲ بر ۰ مقابل ولزی‌ها امید را به اردوی تیم‌ملی بازگرداند و حال طبق پیش‌بینی‌ها یک تساوی با آمریکا می‌تواند ایران را به مرحله یک هشتم نهایی برساند.
 
درخشش بازیکنان ایران در برابر ولز بازتاب بسیاری در رسانه‌های خارجی داشت و حال از ایران در کنار انگلیس به عنوان شانس‌های اصلی صعود از گروه B این رقابت‌ها یاد می‌شود. در همین خصوص الجزیره نوشت: «پس از پیروزی شگفت آور ایرانیان مقابل ولز، آمریکا برای صعود کار سختی پیش رو دارد از طرفی باید موفق به گلزنی برابر ایران شود و از سوی دیگر باید موفق به مهار دو مهاجم آماده ایران یعنی مهدی طارمی و سردار آزمون شوند که این امر در حرف آسان و در عمل بسیار سخت است!»
 
«گرگ برهالتر» سرمربی تیم آمریکا نیز در نشست خبری دیروز اظهار داشت:« ایران تیم خوبی است و تلفیقی از هشت سال کار کردن است و در ادامه مسیری است که در جام جهانی قبلی شروع شده است. حمله متقابل ایران خوب است. طارمی را دارند. تیم محکمی هستند. مربی خوبی دارند. من کی‌روش را می‌شناسم و همانطور که گفتم بازی حذفی است.»
 
باید دید کارلوس کیروش چه تاکتیکی را در مقابل آمریکا به کار می‌گیرد. تمرکز بر بازی دفاعی با هدف گرفتن تساوی از آمریکایی‌ها یا نمایش بازی تهاجمی با اتکا بر مهاجمان آماده‌ی این روزهای ایران طارمی و آزمون.
 
تنها چند ساعت به شروع این دیدار تاریخی زمان باقی است و این روزها اتحاد و همدلی بیش از هر زمان دیگری در بین مردم به چشم می‌خورد. همه‌ی ملت ایران یکپارچه در انتظار پیروزی ملی‌پوشان و خلق حماسه‌ای دیگر این بار در دوحه قطر هستند.
 
انتهای پیام/