هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 13 بهمن 1401
ساعت 21:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 6 آذر 1401 ساعت 15:27
يكشنبه 6 آذر 1401 13:02 ساعت
2022-11-27 15:27:18
شناسه خبر : 362753
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی اخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی اخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
گروه اجتماعی - رجانیوز: یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی اخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
 
به گزارش رجانیوز، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با میزان در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، گیلان، مازندران و گلستان بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و این وضعیت را طی روز دوشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل شاهد هستیم.
 
وی ضمن اشاره به اینکه سه‌شنبه نیز در اردبیل و سواحل غربی دریای خزر بارش پراکنده رخ می‌دهد، ادامه داد: بعد از ظهر سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد در این مناطق آغاز می‌شود.
 
این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: چهارشنبه بر شدت بارش در این مناطق افزوده می‌شود و گستره آن سواحل دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور را در بر می‌گیرد.
 
رفیعی با بیان اینکه پنجشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و در شمال غرب بارش پراکنده را انتظار داریم، اظهار کرد: طی این پنج روز، به‌ویژه چهارشنبه و پنجشنبه بارش در قسمت‌های سردسیر و کوهستانی مناطق مذکور به شکل برف رخ می‌دهد.
 
وی با اشاره به اینکه دمای هوا چهارشنبه و پنجشنبه در شمال غرب، غرب و سواحل دریای خزر بین ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد، متذکر شد: با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا پتانسیل افزایش آلاینده جوی و کاهش کیفیت هوای شهرهای تهران و کرج از دوشنبه تا بعد از ظهر چهارشنبه وجود دارد.
 
این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه دریای خزر از امروز تا چهارشنبه و خلیج فارس از اواخر وقت امروز تا ظهر سه‌شنبه به نسبت مواج است، در رابطه با آخرین وضعیت آب‌وهوایی چند روز آینده تهران توضیح داد: آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری است و گاهی برای آن وزش باد پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دمای پایتخت امروز به ۱۹ درجه و کمینه دمای آن به ۱۱ درجه می‌رسد.