هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 13 بهمن 1401
ساعت 21:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 6 آذر 1401 ساعت 13:47
يكشنبه 6 آذر 1401 13:02 ساعت
2022-11-27 13:47:00
شناسه خبر : 362743
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که شیعه و سنی و سیستانی و بلوچ نشانه امت واحده هستند، گفت: در سیستان و بلوچستان روح وحدت جاریست.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که شیعه و سنی و سیستانی و بلوچ نشانه امت واحده هستند، گفت: در سیستان و بلوچستان روح وحدت جاریست.
گروه سیاسی - رجانیوز: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که شیعه و سنی و سیستانی و بلوچ نشانه امت واحده هستند، گفت: در سیستان و بلوچستان روح وحدت جاریست.
 
 به گزارش رجانیوز، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که شیعه و سنی و سیستانی و بلوچ نشانه امت واحده هستند، گفت: در سیستان و بلوچستان روح وحدت جاریست.
 
سردار پاسدار حسین سلامی روز یکشنبه در اجتماع ۱۵ هزار ‌نفری بسیجیان سیستان و بلوچستان که در استادیوم دهکده المپیک زاهدان برگزار شد اظهارداشت: اگر بخواهیم نشانه شرف، کرامت، آزادگی و حریت را در سیمای انسان به تصویر بکشیم، یک سیستانی و بلوچستانی دقیقا نشانه آن است.
 
وی ادامه داد: امروز برای من روزی پرافتخار و فراموش‌نشدنی است، خاطره دل‌انگیز حضور باشکوه امت واحده و حضور حماسه‌آفرین مردم سیستان و بلوچستان در خاطر بنده باقی خواهد ماند.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مردم سیستان و بلوچستان تجسم غیرت و دینداری و وفاداری هستند، گفت: مردمانی که پهلوانانی مثال‌زدنی، خونگرم، باوقار، فداکار، شجاع، مومن، زحمتکش و مرزبان هستند.
 
وی ادامه داد: هنگامی که شیعیان و سنی‌ها در دفاع از مردمان این سرزمین در کنار هم به شهادت می‌رسند و خون مومن‌ترین انسان‌ها همانند شوشتری‌ها و محمدزاده‌ها با برادران سنی خود در یک حادثه تروریستی با هم تلفیق می‌شود، اینجا منشأ یک وحدت ناگسستنی است.
 
شیعه و سنی سیستان و بلوچستان ارتباط تنگاتنگ دارند
 
سرلشکر سلامی افزود: شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان با همدیگر ارتباط تنگاتنگی دارند و همواره دشمنان سعی می‌کنند تا به این ارتباط ضربه بزنند که با هوشیاری مردمان این استان تا کنون به اهداف شوم خود نرسیده‌اند.
 
وی با بیان اینکه بسیج درخت تناور و مبارکی است که امام خمینی (ره) نهال مبارک آن را کاشت و رهبر معظم انقلاب این نهال مبارک را به درختی تناور تبدیل کردند، ادامه داد: بسیجیان با دشمنان خدا سرسخت و با آنها در ستیزند، مانند صخره‌های سخت مقاوم و شکست‌ناپذیرند، اما مقابل مومنان مهربان و نرم‌خو هستند.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بسیجیان عابد و زاهد، صادق، امر به معروف و ناهی از منکر و سپر بلای ملت هستند، خاطرنشان کرد: ‌هرجا سختی باشد بسیجیان هستند.
 
وی بیان کرد: بسیج در طول ۴۳ سال تاریخ انقلاب خالق بزرگترین حماسه‌ها بوده است، در دوران دفاع مقدس بسیجیان در سخت‌ترین شرایط به قلب دشمنان زدند تا سرزمین‌های اشغال شده را پس بگیرند و سرانجام اراده این ملت بزرگ را بر خیل عظیم دشمنان تحمیل کنند و دشمنان را بشکنند.
 
سردار سلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب روز گذشته جایگاه و موقعیت و نقش بسیج را بدرستی ترسیم کردند، اظهارداشت: این منزلت بزرگ بسیجیان ماست که در هر حادثه‌ای از سیل و زلزله در جای جای کشور اولین افرادی هستند که به یاری مردم شتافته و بر قلب مردم این سرزمین آرامش می‌آوردند.
 
وی ادامه داد: بسیجیان ‌در دفاع ‌از منزلت این ملت همه وجود خود را در طبق اخلاص می‌گذارند.
 
رژیم صهیونیستی فرو خواهد پاشید
 
فرمانده کل سپاه تاکید کرد: مطمئن باشید رژیم صهیونسیتی فرو خواهد پاشید اما این انقلاب آسیب نخواهد دید.
 
وی ادامه داد: توهمات دشمن که علیه ایران اسلامی در فکر خودشان می پرورانند به جایی نمی‌رسد نظام مقدس جمهوری اسلامی قدرتمند است.
 
سرلشکر سلامی افزود: امروز دشمن یعنی آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود با تمام قوا به صحنه آمده اما قطعاً این صحنه فتنه عظیم‌ و این جنگ جهانی را به گورستان دشمنان آمریکایی و اسرائیلی و متحدان آنها تبدیل می‌کنیم.
 
وی بیان کرد: در صحنه سیاسی آمریکا، رژیم صهیونیستی، فرانسه، آلمان، انگلیس و آل‌سعود با رسانه‌های تفرقه‌افکن خود در تلاشند این سرزمین را دچار تنش کنند اما این ملت کاملا آگاه است.
 
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: دشمن خواب‌های آشفته زیادی می‌بیند، او در توهم به سر می‌برد، دشمن نمی‌داند این سرزمین و انقلاب مستحکم است.
 
وی افزود: شیعه و سنی امروز در اینجا جمع شده اند و من به عنوان یک سرباز کوچک این سرزمین در این مکان و روز مقدس به شما می‌گویم ریشه‌های عظیم این انقلاب مستحکم‌تر از آن است که اگر همه دشمنان بخواهند حتی یکی از شاخه‌های این درخت تناور را قطع کنند هرگز نخواهند توانست.
 
دشمن با تمام توان به صحنه آمده است
 
سرلشکر سلامی تاکید کرد: امروز آمریکا، رژیم صهیونیستی، آل سعود و انگلیس با تمام قوا به صحنه آمده اند اما قطعاً این صحنه فتنه عظیم‌ و این جنگ جهانی را به گورستان دشمنان تبدیل می‌کنیم.
 
وی بیان کرد: امروز در یک سو جبهه کفر با تمام توان و در یک سو جبهه اسلام قرار دارد.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در این صحنه نمی‌شود وسط ایستاد چرا که یک طرف را آمریکا و اسرائیل هدایت می‌کنند و یک طرف را رهبر معظم انقلاب و مردمان مومن و انقلابی و در این شرایط باید مسیر را مشخص کرد.
 
وی افزود: بسیجیان ما به رهبری امام خامنه‌ای تاکنون شکست‌های بزرگی را به دشمنان تحمیل کرده‌اند.
 
دشمنان ایران در توهم به سر می‌برند
 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین گفت: کشور امروز در معرض یک جنگ جهانی عظیم است. همه آرایش سیاسی قوای کفر و شرک از سراسر جهان با مزدوران و سرشاخه‌های داخلی خود به جنگ انقلاب، امنیت و وحدت ملی آمده است.
 
وی بیان کرد: همه آرایش سیاسی قوای کفر و شرک با مزدوران و سرشاخه های داخلی خود به جنگ انقلاب شکوهمند ملت آمده است.
 
سرلشکر سلامی گفت: دشمن تصور می کند نظام ساقط خواهد شد و در توهم رویاهای باطل خود به سر می برد.
 
مردم سیستان و بلوچستان وطن دوست هستند
 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردمان این سرزمین بویژه مرزداران غیور سیستان و بلوچستان وطن‌دوست هستند، آنها می‌دانند امنیت یک موهبت الهی است.
 
وی بیان کرد: به مردمان سیستان و بلوچستان خالصانه عرض می‌کنم رهبر معظم انقلاب مدت‌ها میان این مردم بوده‌اند و برای مردم این استان ارزش ویژه‌ای قائل هستند و همه مسئولان نظام همین‌گونه می‌اندیشند.
 
سرلشکر سلامی افزود: امروز همه مسئولان سیستان و بلوچستان از میان بهترین نیروها انتخاب شده‌اند تا به این مردم خدمت کنند.