هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 20 بهمن 1401
ساعت 06:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 29 آبان 1401 ساعت 15:19
يكشنبه 29 آبان 1401 14:27 ساعت
2022-11-20 15:19:40
شناسه خبر : 362591
 توئیتر بعد از نظرسنجی برگزارشده از سوی مدیرعامل این شرکت حساب کاربری رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مجدداً فعال کرد.
توئیتر بعد از نظرسنجی برگزارشده از سوی مدیرعامل این شرکت حساب کاربری رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مجدداً فعال کرد.
گروه بین الملل - رجانیوز: توئیتر بعد از نظرسنجی برگزارشده از سوی مدیرعامل این شرکت حساب کاربری رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مجدداً فعال کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، «توئیتر» بامداد یکشنبه (به وقت تهران) حساب کاربری متعلق به «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مجدداً فعال کرد.  
 
ایلان ماسک، رئیس جدید توئیتر اواخر روز جمعه یک نظرسنجی توئیتری را آغاز کرد و از دنبال کنندگانش خواست در مورد بازگرداندن حساب کاربری دونالد ترامپ در این پلتفرم رای دهند.
 
تا این لحظه ۱۵ میلیون نفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند و ۵۲ درصد خواستار بازگشت توئیتر به ترامپ شده‌اند. ۴۸ درصد هم با این موضوع مخالفت کرده‌اند.
 
ایلان ماسک، مالک جدید توئیتر، در ماه می‌اعلام کرد ممنوعیت فعالیت ترامپ در توئیتر را لغو خواهد کرد. حساب کاربری وی پس از حمله سال گذشته به ساختمان کنگره آمریکا تعلیق شده بود، زیرا ترامپ به دخالت و تحریک حمله کنندگان متهم شده بود.
 
ماسک اوایل روز جمعه گفته بود که هنوز تصمیمی برای بازگرداندن حساب ترامپ گرفته نشده، ولی توئیتر برخی از حساب‌های جنجالی را که ممنوع یا تعلیق شده بودند، از جمله وب‌سایت طنز بابیلون بی و یک کمدین به نام کتی گریفین، را بازگرداند.
 
تصمیم ماسک برای درخواست راهنمایی از کاربران توئیتر در مورد اینکه چه کسی باید در این پلتفرم حضور داشته باشد، بخشی از تلاش‌های او برای بازگرداندن وجهه توئیتر بعد از بحران‌های مختلف در این شرکت از جمله اخراج‌ها و استعفا‌های گسترده توصیف شده است.
 
حساب کاربری ترامپ در توئیتر ژانویه ۲۰۲۱ به دلیل احتمال تحریک به آشوب‌های بیشتر در خصوص نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری معلق شده بود. تصمیم توئیتر در آن زمان بعد از آن اتخاذ شده بود که گروهی از هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره حمله کردند.
 
ترامپ چند ماه پیش به فاکس‌نیوز گفت که قصدی برای بازگشت مجدد به توئیتر ندارد و قصد دارد در پلتفورم خودش، تروث سوشال، فعال باشد.