هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 11 بهمن 1401
ساعت 21:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 29 آبان 1401 ساعت 14:39
يكشنبه 29 آبان 1401 14:27 ساعت
2022-11-20 14:39:55
شناسه خبر : 362587
در پی درخواست برخی کارکنان سعودی‌اینترنشنال برای همکاری با دستگاه اطلاعاتی و احتمال فرار برخی دیگر از آنان، دولت انگلیس تا اطلاع ثانونی خروج همه آنها از این کشور را ممنوع کرد.
در پی درخواست برخی کارکنان سعودی‌اینترنشنال برای همکاری با دستگاه اطلاعاتی و احتمال فرار برخی دیگر از آنان، دولت انگلیس تا اطلاع ثانونی خروج همه آنها از این کشور را ممنوع کرد.
گروه سیاسی - رجانیوز: در پی درخواست برخی کارکنان سعودی‌اینترنشنال برای همکاری با دستگاه اطلاعاتی و احتمال فرار برخی دیگر از آنان، دولت انگلیس تا اطلاع ثانونی خروج همه آنها از این کشور را ممنوع کرد.
 
به گزارش رجانیوز، در پی درخواست برخی کارکنان سعودی‌اینترنشنال برای همکاری با دستگاه اطلاعاتی و احتمال فرار برخی دیگر از آنان، دولت انگلیس تا اطلاع ثانونی خروج همه آنها از این کشور را ممنوع کرد.
 
 در پی تلاش پنهان 2 عضو شبکه تروریستی سعودی‌اینترنشنال برای همکاری با دستگاه اطلاعاتی ایران و فرار از سیطره امنیتی شبکه تروریستی ایران اینترنشنال برای بازگشت به ایران قوانین سخت‌گیرانه ای برای ترددات کارمندان این شبکه در حال اجراست.
 
در همین رابطه بعد از عدم صدور مجوز از سوی کشور قطر برای ورود خبرنگاران اینترنشنال سعودی به این کشور در خلال بازی های جام جهانی، مدیران اینترنشنال با درخواست های کارمندان این شبکه برای سفر شخصی به قطر هم مخالفت می‌کنند و در همین رابطه با سرویس امنیتی انگلیس رایزنی کرده‌اند.
 
مدیران اینترنشنال سعودی بعد از اعلام ایران در مورد تروریستی بودن این شبکه و از بیم بازگشت برخی کارمندان اینترنشنال به ایران، برای ترددات عادی کارمندان اینترنشنال به خارج انگلیس نیز مخالفت می‌کنند.
طبق گزارش موسسه دیده‌بان، یک منبع آگاه امنیتی در همین زمینه گفته است: یکی از افراد فعال در سعودی‌اینترنشنال که به شدت پیگیر بازگشت به ایران و پایان فعالیت خود در شبکه تروریستی سعودی‌اینترنشنال است می‌گوید که اعضای این شبکه تا اطلاع ثانونی نه تنها برای جام‌جهانی بلکه حتی برای تفریح هم نمی‌توانند از انگلیس خارج شوند چراکه سازمان امنیتی انگلیس به شدت نگران بازگشت اعضای این شبکه به تهران و پاشیده شدن بیش از پیش شیرازه آن هستند.
 
وی گفت: برخی اعضای این شبکه سعودی برای آنکه وفاداری خود به سرویس‌های جاسوسی را ثابت کنند در صفحات شخصی خود به طور مشکوکی تندتر شده‌اند؛ آن عضوی که علاقمند به بازگشت است می‌گوید که در جلسات اخیری که در شبکه برگزار شده، همه اعضا از شکست پروژه ضدامنیتی وحشت‌زده شده و گفته‌اند که همه هزینه‌های عربستان سعودی بدون نتیجه بوده است.