هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 20 بهمن 1401
ساعت 07:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 27 آبان 1401 ساعت 21:38
جمعه 27 آبان 1401 19:47 ساعت
2022-11-18 21:38:58
شناسه خبر : 362538
انصاری فرد در پاسخ به سوال یک خبرنگار انگلیسی گفت: امروز آمدم پاسخگوی‌ همه‌ باشم‌ ولی به خاطر اتفاقی که دیروز در نشست خبری جهانبخش رخ داد، الان هرچی بگویم، جور دیگری نوشته می‌شود. رسانه‌های خارجی صحبت‌های ما را آن‌طور که می‌خواهند،می‌نویسند.
انصاری فرد در پاسخ به سوال یک خبرنگار انگلیسی گفت: امروز آمدم پاسخگوی‌ همه‌ باشم‌ ولی به خاطر اتفاقی که دیروز در نشست خبری جهانبخش رخ داد، الان هرچی بگویم، جور دیگری نوشته می‌شود. رسانه‌های خارجی صحبت‌های ما را آن‌طور که می‌خواهند،می‌نویسند.

گروه ورزشی-رجانیوز: علیرغم هجمه‌های زیاد توسط رسانه‌های فارسی زبان بیگانه در خصوص حذف تیم ملی از مسابقات جام جهانی و شیطنت‌های خبرنگاران انگلیسی در نشست‌های خبری؛ بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران برای حضور پرقدرت در مسابقات در کشور قطر حضور پیدا کرده و با تمرکز لازم بر روی تمرینات روزانه و به دوری از  حواشی، برای مسابقات مرحله گروهی این دوره از مسابقات آماده می‌شوند. 

 

به گزارش رجانیوز؛ کریم انصاری‌فرد بازیکن تیم ملی فوتبال ایران بعد ازظهر امروز (جمعه) در نشست خبری ویژه مسابقات جام‌جهانی حضور پیدا کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. همچنین در این نشست خبری مرتضی پورعلی گنجی دیگر بازیکن تیم ملی ایران پاسخگوی سوالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف بود.

 
کریم انصاری‌فرد بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در این نشست اظهار داشت: در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با تمام توان بازی خواهیم کرد تا بهترین نتایج را در این کشور ثبت کنیم. به دنبال تاریخ‌سازی در جام جهانی هستیم. تمام بازیکنان و کادر فنی هم قسم شدند تا تمرکزشان بر روی فوتبال باشد.
 
انصاری‌فرد در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر تاثیر تجاربش از سومین حضور متوالی در جام جهانی برای کمک به تیم ایران نیز افزود: برای سومین دوره متوالی افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی فوتبال ایران را در جام جهانی فوتبال دارم. همیشه نسبت با تعهداتم‌ پایبند بودم و تلاش کردم تا بهترین تلاشم را در زمین به اجرا بگذارم. من تجارب زیادی‌ برابر تیم‌های بزرگ دارم و سعی می‌کنم این تجارب را در اختیار نفرات جوان بگذارم، تا آخرین ثانیه بازی‌ سوم برای صعود تلاش می‌کنیم.
 
در این نشست، خبرنگار انگلیسی سوالی تکراری با این محتوا از انصاری فرد پرسید که با توجه به اتفاقات کشورتان‌ با مردم ایران همدردی می‌کنید؟ که بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این خبرنگار گفت: ما یک تیم واقعی هستیم و به همین خاطر از یکدیگر دفاع می‌کنیم. روز گذشته نیز این سوال طرح شد. اینکه شما هر روز یک سوال می‌پرسید با آن مشکلی نداریم و احترام می‌گذاریم. همانطور که وظیفه داریم بازی کنم، وظیفه شما هم سوال کردن است اما همه باید کارمان را در حرفه‌ خودمان درست انجام بدهیم. من از علیرضا جهانبخش دفاع می‌کنم‌ به خاطر اینکه سوالی از او پرسیده‌ شد که همین بود و نمی‌دانم‌ شما بودید یا فرد دیگری. جوابی که ما می‌دهیم‌ چیزی نیست که شما بعدا آن را نوشته‌ و تحلیل می‌کنید.
 
 
وی ادامه داد: امروز آمدم پاسخگوی‌ همه‌ باشم‌ ولی به خاطر اتفاقی که دیروز رخ داد، الان هرچی بگویم، جور دیگری نوشته می‌شود. من برای کشور دیگری نیستم. از بچگی آرزو داشتم‌ فوتبالیست بشوم. مثل اسطوره‌های فوتبال کشورم آرزویم‌ حضور در جام جهانی بوده است. اکنون در جام جهانی هستم و می‌خواهم مردم ایران را خوشحال کنم. قول می‌دهم همه کار کنیم تا مردم‌ ایران خوشحال شوند. در جام جهانی قطر مثل ادوار دیگر جام جهانی همه بازیکنان تا آخرین لحظه برای مردم‌ و کشورشان‌ تلاش خواهند کرد.
 
بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس تهران درباره حضور کارلوس کی‌روش در راس تیم ملی گفت: صحبت و تمجید ما در خصوص رزومه‌ کی‌روش‌ خنده‌دار است چرا که وی یک مربی شناخته‌ شده در جهان و آسیا است و همه از نتایج و کارنامه او اطلاع دارند و نیازی به تعریف ندارد. زمانی که او در چند سال قبل سرمربی تیم ملی بود، همیشه یک تیم واقعی بودیم و تا آخرین لحظه برای برتری و شادی مردم تلاش کردیم. باید بگویم همه منتظر آغاز جام جهانی هستیم‌ تا بهترین نتایج را برای کشورمان‌ رقم‌ بزنیم.
 
وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر حضور بانوان هوادار در ورزشگاه و حمایت از تیم ملی، خاطر نشان کرد: این‌ مساله باعث‌ افتخار من، تیم، مردم و کشورم است. جام جهانی برای همه دنیا است تا از این تورنمنت لذت ببرند و هیچ تفاوتی بین آقایان و بانوان نیست. با تمام احترام به همه طرفداران فوتبال جهان، باید بگویم که ایران بهترین‌ هواداران دنیا را دارد و تیم ملی و باشگاه‌های ایران، نقطه قوتی‌ به نام هواداران‌ دارند.
 
بیرانوند: آمدیم موجب شادی مردم شویم؛ به همه چیز پای‌بند هستیم
علیرضا بیرانوند در نشست خبری روز گذشته در نشست خبری ویژه مسابقات جام جهانی گفت: ما آمدیم و تمرکز کردیم روی بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان تا موفق شویم.
 
وی افزود: حضور در جام جهانی برای همه آرزوست. نحوه شادی گل مساله‌ شخصی است و آمده‌ایم تا مردم را خوشحال کنیم. به همه چیز پایبند هستیم تا بتوانیم برای اولین بار صعود کنیم.
 
 
بیرانوند در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه برخی از بازیکنان در ایران با توجه به اعتراضات پس از گل شادی نمی‌کنند و شما چه در جام‌جهانی چه خواهید کرد، اظهار داشت: تمرکزمان را  روی بازی ‌هایمان در جام‌جهانی‌ که بزرگترین تورنمنت فوتبال دنیا است، گذاشته‌ایم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم، هر کسی آرزوی بازی در جام‌جهانی را دارد، شادی بازیکنان و اینکه چه کاری بعد از زدن گل انجام بدهد، یک مسئله شخصی است.
 
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال تاکید کرد: ما اینجا هستیم که مردم ایران خوشحال کنیم و بتوانیم برای اولین بار گروه صعود کنیم.
 
جهانبخش: می‌خواهیم موجب افتخار شویم/ از بچگی عاشق پیراهن تیم ملی بودیم
علیرضا جهانبخش نیز در روز گذشته در پاسخ به سوال شیطنت آمیز خبرنگاری مبنی بر شادی نکردن احتمالی بازیکنان ایران پس از گلزنی، گفت: فکر می‌کنم شما خبرنگار رسانه انگلیسی هستید و  اگر همگروه نبودیم‌ این سوال را مطرح نمی‌کردید.
 
کاپیتان‌ تیم ایران گفت: از بچگی عاشق پیراهن تیم ملی بوده و هستیم. هدف و تمرکز ما روی تیم ملی است.
 
جهانبخش تصریح کرد: شادی گل یک مساله شخصی است و تمام تمرکز ما روی این است تا در بازی نخست بهترین عملکرد را داشته باشیم.  
 
 
وی ادامه داد: قطعا برای تیم ملی فوتبال ایران آمدن به جام جهانی افتخار بزرگی بوده و همواره سعی کردیم که با تمام تلاش به موفقیت برسیم. در دوره قبل شرایط خیلی خوبی داشتیم و این دوره همه ما آماده هستیم تا بازی خوبی داشته باشیم.
 
وی در پاسخ به این پرسش که در لیگ برتر انگلیس حضور داشتید و بازی با این تیم را چگونه می‌بینید، گفت: تجربیات زیادی را از بازی در لیگ برتر انگلیس به دست آوردم. از نظر ذهنیتی که در فوتبال انگلیس وجود دارد و بازیکنانی که در سطح ملی با آنها در انگلیس بازی کردم، از سطح فوتبال آنها شناخت زیادی پیدا کردم.  
 
وی افزود: در این سال‌ها پیشرفت فوتبال آسیا خوب بوده است. بازیکنان آسیایی شاغل در اروپا به تیم‌های ملی خود کمک می‌کنند و از طرفی فکر می‌کنم ذهنیتی که درباره تیم‌های آسیایی وجود دارد، باعث ایجاد انگیزه می‌شود و برای ما هم اینطور است. انگیزه ما بیشتر می‌شود و کمک می‌کند که فشار مضاعفی بگذاریم و به امید خدا این بار به دور دوم برویم. امیدوارم که تیم‌های آسیایی به دور دوم صعود کنند. این موضوع به فوتبال آسیا توسط بازیکنانی که در اروپا بازی می‌کنند، خیلی کمک می‌کند.
 
انتهای پیام/