هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 04:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 آبان 1401 ساعت 12:10
چهارشنبه 25 آبان 1401 12:06 ساعت
2022-11-16 12:10:44
شناسه خبر : 362507
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی اعلام کرد ۳ دانشگاه با ورود به حوزه زراعت و باغبانی به تامین امنیت غذایی کمک می‌کنند.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی اعلام کرد ۳ دانشگاه با ورود به حوزه زراعت و باغبانی به تامین امنیت غذایی کمک می‌کنند.
گروه سیاسی-رجانیوز: تأمین امنیت غذایی به عوامل زیادی وابسته است که زنجیره‌وار به هم متصل هستند و عدم تأمین هر کدام از آنها می‌تواند اقدامات در این زمینه را ابتر بگذارد.
 
از آنجایی که تولید محصولات باغبانی در تأمین امنیت غذایی سالم و پاک نقش بسیار حیاتی دارد و بخش بزرگی از نیازهای غذایی مردم با این محصولات تأمین می‌شود؛ باید در تأمین امنیت غذایی نگاه ویژه ای به صنعت کشاورزی و باغبانی داشته باشیم.
 
این کار هم تنها با استفاده از توان دانشی و تخصصی دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان‌ها میسر است. اقدامی که در اولویت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری قرار گرفته و در تلاش است با به میدان آوردن دانشگاه‌های توانمند و شرکت‌هایی که می‌توانند در این عرصه خدمت رسانی کنند؛ عملیاتی خواهد شد.
 
ستاد توسعه زیست فناوری در اجرای این طرح از ظرفیت ۳ دانشگاه جیرفت، کردستان و پژوهشگاه مواد و انرژی و همچنین ۴ شرکت دانش‌بنیان استفاده خواهد کرد.
 
البته همه این اقدامات باید در کنار استفاده حداکثری از مزیت‌های اقلیمی و موقعیت جغرافیایی کشور و در نظر گرفتن زیست بوم طبیعی و تخصصی موجود در مناطق مختلف انجام شود تا به نتیجه درست و قابل قبولی برسد.