هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 9 بهمن 1401
ساعت 12:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 آبان 1401 ساعت 11:49
چهارشنبه 25 آبان 1401 11:44 ساعت
2022-11-16 11:49:51
شناسه خبر : 362501
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۷۷ خانواده از شهدای هواپیمای اوکراینی تاکنون تحت پوشش بنیاد شهید  قرار گرفته‌اند. البته رقم پرداخت خسارت در سال گذشته کم بود که امسال افزایش یافت.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۷۷ خانواده از شهدای هواپیمای اوکراینی تاکنون تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفته‌اند. البته رقم پرداخت خسارت در سال گذشته کم بود که امسال افزایش یافت.
گروه سیاسی-رجانیوز: محمود پاکدل در نشست بررسی پرونده شهدای هواپیمای اوکراینی که به صورت وبیناری در سالن شهید رسول‌زاده برگزار شد، افزود: برخی از خانواده‌های شهدای هواپیمای اوکراینی در خارج کشور هستند که تکریم آن‌ها به عهده وزارت امور خارجه است.
 
وی با بیان اینکه نباید بهانه‌ای برای دشمنان باقی گذاشت و باید توطئه‌های آن‌ها را خنثی کرد، ادامه داد: موضوع پرداخت خسارت و تکریم خانواده‌های شهدا باید بیشتر پیگیری شود و استان‌هایی که تجربه خوبی در این زمینه دارند باید تجربه‌های خود را در اختیار استان‌های دیگر قرار دهند.
 
پاکدل خاطرنشان کرد: ۱۰ نفر از شهدای هواپیمای اوکراینی از اتباع افغانستان و ساکن ایران هستند که در تلاش‌ هستیم تا برای آن‌ها نیز عنوان شهید لحاظ شود، این خانواده‌ها تا تعیین تکلیف نهایی باید تکریم شوند چراکه تفاوتی بین اتباع ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد.
 
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: برخی از خانواده‌های شهدای هواپیمای اوکراینی مناعت‌طبع بالایی دارند و این موضوع باید مدنظر مسئولان بنیاد باشد.
 
پاکدل با توجه به هجمه‌ها و توطئه‌های رسانه‌های خارجی در مورد شهدای هواپیمای اوکراینی گفت: این شهدا فرزندان ما بوده‌اند باید به خانواده‌های آن‌ها خدمت شود ضمن اینکه این انجام وظیفه توطئه‌های دشمنان را نیز خنثی می‌کند.
 
وی با بیان اینکه بیشتر شهدای هواپیمای اوکراینی نخبه بودند و برای تحصیل علم به کشور دیگر می‌رفتند، گفت: رهبر معظم انقلاب با اطلاق عنوان شهید برای جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی موافقت فرمودند. تلاش دشمن این بود که خانواده‌های این شهدا از نظام دور باشند و ما این خانواده‌ها را در کنار خود نداشته باشیم ولی خانواده شهدای این هواپیما توطئه دشمن را خنثی کردند.
 
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر ضرورت برگزاری باشکوه مراسم سالگرد شهدای هواپیمای اوکراینی افزود: این مراسم باید بهتر از گذشته برگزار شود و تکریم، پاسداشت و دلجویی از خانواده‌های شهدا در بالاترین سطح ممکن باشد.
 
پاکدل با بیان اینکه دشمنان به دنبال فرصت برای ضربه‌زدن به ملت و نظام هستند، توضیح داد: آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها از ایران بلکه از منطقه اخراج شد و هیچ جایگاهی در میان مردم منطقه ندارد. باید نسبت به توطئه‌های دشمنان هوشیار باشیم.
 
وی اضافه کرد: یکی از این توطئه‌ها ترور شهید حاج قاسم سلیمانی در ۱۳ دی سال ۹۸ بدون رعایت قوانین بین‌المللی از طریق پهپادها بود که یک ملت داغدار شدند. اگر با دشمنان مقابله نمی‌شد، آن‌ها نیت دیگری را در سر داشتند، سپاه برای ادب کردن دشمن پایگاه استراتژیک عین‌الاسد را هدف قرار داد و این باعث افتخار بود ولی در آن مقطع که نیروهای سپاه در آماده‌باش بودند متأسفانه هواپیمای اوکراینی هدف قرار گرفت و ۱۷۶ نفر از سرنشینان آن به شهادت رسیدند و مردم و رهبر معظم انقلاب داغدار شدند.
 
سید جوادی نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی در ستاد پرداخت خسارت به خانواده شهدای اوکراینی نیز در این نشست گفت: هیئت وزیران در نشستی تأکید کرد که ۱۵۰ هزار دلار به خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی پرداخت شود. طبق مصوبه شورای امنیت ملی وزارت راه و شهرسازی متولی این پرونده است و کارگروهی در این زمینه تشکیل شده است.
 
برخی از مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها نیز در این نشست به ارائه گزارشی از تکریم خانواده‌های شهدای هواپیمای اوکراینی پرداختند.