هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 05:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 آبان 1401 ساعت 11:41
چهارشنبه 25 آبان 1401 11:38 ساعت
2022-11-16 11:41:08
شناسه خبر : 362499
یک منبع امنیتی سوریه از پایان موفقیت آمیز عملیات ویژه علیه هسته بقایای گروه تروریستی داعش در منطقه "طریق السد" در شهر درعا در جنوب این کشور خبر داد.
یک منبع امنیتی سوریه از پایان موفقیت آمیز عملیات ویژه علیه هسته بقایای گروه تروریستی داعش در منطقه "طریق السد" در شهر درعا در جنوب این کشور خبر داد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: یک منبع امنیتی در شهر درعا در گفت‌وگو با اسپوتنیک از پایان عملیات امنیتی ویژه پاکسازی بقایای گروهک تروریستی داعش در منطقه طریق‌السد این شهر خبر داد و گفت که در این عملیات ده‌ها نفر از عناصر داعشی به هلاکت رسیده و شماری دیگری از آن‌ها فرار کردند.
 
وی گفت که منطقه طریق‌السد واقع در جنوب درعا به طور کامل از سیطره داعش خارج شده و در دست نیروهای سوری است.
 
این منبع در شهر درعا تاکید کرد که یگان‌های امنیتی اکنون درحال پاکسازی منطقه از بمب‌های انفجاری و مین‌هایی است که داعش در مقرهای خود و در محورهای ارتباطی و همچنین منازل برخی شهروندان کارگذاشته است.
 
وی تاکید کرد که هویت عناصر داعشی که در این عملیات کشته شدند هنوز مشخص نشده است.
 
این منبع امنیتی تصریح کرد: عملیات طریق‌السد ضربه مهلکی به داعش وارد کرد به گونه‌ای که دیگر قادر به انجام عملیات جدید نیست زیرا خسارت‌های زیادی به آن وارد شد و مهمترین اتاق‌های عملیات خود در جنوب سوریه را از دست داد.
 
این منبع همچنین گفت: سرنوشت سرکردگان داعشی که در این منطقه پناه گرفته بودند از جمله «ابوطعجه» و «هفو» مشخص نیست و به احتمال زیاد از منطقه فرار کرده‌اند.
 
وی تاکید کرد: در این عملیات چهار خودروی بمب گذاری شده داعشی که قرار بود به وسیله آن‌ها عملیات انتحاری انجام شود، توقیف شده است.
 
این منبع خاطر نشان کرد که در عملیات طریق‌السد مقدار زیادی سلاح نیز کشف و ضبط شده است که برخی از آن ساخت کشورهای غربی است.