هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1403
ساعت 07:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 24 آبان 1401 ساعت 19:08
سه شنبه 24 آبان 1401 18:01 ساعت
2022-11-15 19:08:02
شناسه خبر : 362495
رسانه‌های معاند و اوپزیسیون در هفته‌های اخیر برای روز ۲۴ آبان برنامه ریزی کرده بودند. اما گزارش‌ها حاکی از آن است مردم استقبال چندانی از این فراخوان اعتصاب نشان ندادند.
رسانه‌های معاند و اوپزیسیون در هفته‌های اخیر برای روز ۲۴ آبان برنامه ریزی کرده بودند. اما گزارش‌ها حاکی از آن است مردم استقبال چندانی از این فراخوان اعتصاب نشان ندادند.

گروه سیاسی - رجانیوز: در حالی که اوپوزیسیون مدتها برای امروز 24 آبان برنامه ریزی کرده بود و فراخوان هایی برای اعتصاب و اعتراض صادر کرده بود؛ گزارش ها حاکی از آن است که جز موارد محدود غالبا زندگی عادی در جریان بوده است.

 

به گزارش رجانیوز؛ در هفته های اخیر شبکه های فارسی زبان و فعالین برانداز، برای دعوت مردم به اعتصاب و اعتراض در روز 24 آبان ماه تلاش کرده بودند. اما مردم استقبال چندانی از این فراخوان ها به عمل نیاوردند. ویدیوها نشان می دهد در اکثر شهرها و بازارها، کسبه به فعالیت عادی خود ادامه می دهند.

 

عدم همراهی مردمدانلود فیلم 

 

اوضاع در شهرهای دیگر نیز آرام بود؛ بر خلاف ادعای شبکه های معاند اعتصابی در اصفهان و رشت رخ نداد

 

 

رشت 24 آبان / دانلود فیلم 

 

اصفهان 24 آبان / دانلود فیلم 

 

البته اغتشاشگران راه های دیگر هم برای به تعطیلی کشاندن بازارها را امتحان کردند. در برخی ویدیوها مشاهده می شود که اغتشاشگران مغازه دار ها را تهدید به حمله و تخریب اموالشان می کنند. بازاریان نیز به ناچار کرکره های مغازه خود را پایین می کشند. در برخی جاها نیز به دلیل حمله ناگهانی اغتشاشگران، کسبه پشت درهای قفل شده مغازه خود مانده اند.

 

اعتصاب زوری 24 آبان /  دانلود فیلم 

 

مشاهدات حاکی از آن است که در مراکز تجاری تهران کسبه به فعالیت عادی خود ادامه می دهند. اعتصابی در مکان هایی همچون بازارشهرری، بازار تجریش، بازاربزرگ تهران و سایر خیابان های پر رفت و آمد تهران مشاهده نشده است.

در خیابان انقلاب، جمهوری و ولیعصر نیز اعتصابی رخ نداد و کسبه مشغول فعالیت عادی خود بودند. طبق گزارش ها این وضعیت در میدان هفت تیر نیز برقرار بود.

 

 

 

اوپوزیسیون سرمایه گذاری زیادی روی این فراخوان کرده بود، آنها می خواستند از طریق اعتصاب و اعتراض، جان تازه ای به جریان اغتشاشات بدمند. اما با بی توجهی مردم به اقدامات آشوبگران بنظر می رسد این راهکار براندازان هم کارآمدی برای رسیدن به اهدافشان ندارد.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/