هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 آذر 1402
ساعت 04:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 24 آبان 1401 ساعت 16:32
سه شنبه 24 آبان 1401 16:29 ساعت
2022-11-15 16:32:39
شناسه خبر : 362479
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از اجرای طرح دستگیری دلالان و برهم زنندگان نظم بازار ارز، خبر داد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از اجرای طرح دستگیری دلالان و برهم زنندگان نظم بازار ارز، خبر داد.
گروه اجتماعی - رجانیوز: رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از اجرای طرح دستگیری دلالان و برهم زنندگان نظم بازار ارز، خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ هدایت بهرامی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به اهمیت نوسان قیمت ارز و تأثیر بر ساختار کلی اقتصاد، گفت: از آنجا که دشمنان و معاندان همواره به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی بوده و در این مسیر نیز از افراد فرصت طلب، سودجو و طماع نیز استفاده می‌کنند، اجرای طرح دستگیری دلالان و برهم زنندگان نظم بازار ارز در دستور کار قرار گرفت.
 
وی افزود: ایجاد نارضایتی در بین آحاد جامعه یکی از مهم‌ترین حربه‌های دشمن علیه ایران اسلامی است و در جریان ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر نیز تا حدی زمینه برای دشمنان فراهم شد تا جایی که با انتشار اخبار کذب و پالس های منفی و با ایجاد معاملات فردایی و کاغذی سعی در تهییج بازار و اخلال در بازار ارز را داشتند.
 
بهرامی اظهار داشت: پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ توانست با اشراف اطلاعاتی، اقدامات عملیاتی خود در راستای بی اثر کردن توطئه‌های دشمن را به سرانجام برساند به گونه‌ای که با اجرای طرح مبارزه با اخلالگران و تأمین کنندگان اهداف تروریسم اقتصادی از دوازدهم تا بیست و سوم آبان ماه، ۴۸ نفر از اخلالگران ارزی توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی، دستگیر شدند.
 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به تشکیل ۳۲ فقره پرونده در این خصوص، گفت: با اقدامات عملیاتی این پلیس، بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار انواع ارز به ارزش ۲۳۵ میلیارد ریال کشف شد که در تعاقب این طرح، شاهد توقف سیر صعودی قیمت ارز و سیر نزولی آن در روزهای اخیر هستیم.