هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 11 بهمن 1401
ساعت 08:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 23 آبان 1401 ساعت 14:48
دوشنبه 23 آبان 1401 14:32 ساعت
2022-11-14 14:48:18
شناسه خبر : 362438
«حسن براتی» یکی از شهدای مدافع امنیت در حوادث اخیر است که پس از گذشت حدود یک ماه تحمل جراحت، در بیمارستان به درجه‌ی رفیع شهدا نائل آمد.
«حسن براتی» یکی از شهدای مدافع امنیت در حوادث اخیر است که پس از گذشت حدود یک ماه تحمل جراحت، در بیمارستان به درجه‌ی رفیع شهدا نائل آمد.
گروه سیاسی-رجانیوز: «حسن براتی» از دیگر شهدای مدافع امنیت در حوادث اخیر است که پس از گذشت حدود یک ماه تحمل جراحت، در بیمارستان به درجه‌ی رفیع شهدا نائل آمد.
 
به گزارش رجانیوز؛ وقایع تلخ اخیر، نه تنها باعث شد تا به حریم امنیت مردم در کشور تعدی شود، بلکه باعث شد جوانان نامداری پا به میدان گذاشته و با مبارزه با مخلان امنیت کشور و جلوگیری از تجاوز به جان و مال و نوامیس، سناریوهای دشمن برای از بین بردن وحدت ملی شکست بخورد.
 
در این بین بودند افرادی از شهرهای مختلف کشور که جان بر کف وارد میدان شدند و در این مبارزه پای اعتقادات خود ایستادند و نهایتا به به فیض شهادت رسیدند. اگر نگاهی به تاریخچه شهادت‌های اغتشاشات اخیر انداخته شود، در این یک ماه حدود ۴۰ شهید تقدیم این مرز و بوم شده است.
 
شهید «حسن براتی»، جوان ۳۴ ساله مشهدی است که در همین شهر در مقابله با داعشی‌های وطنی برخواست و در این راه شهید شد. وی بسیجی ناحیه مالک اشتر بود که در ۲۲ مهر با ضرب گلوله از سوی اغتشاشگران مجروح شد و پس تحمل جراحت‌های ناشی از این اتفاق سحرگاه امروز (دوشنبه ۲۳ آبان) به درجه شهادت نائل آمد.
 
تحقیقات میدانی حاکی از آن است که جمعه ۲۲ مهر ماه ۱۴۰۱ دو نیروی بسیجی حافظ امنیت، به یک خودروی پراید با پلاک غیربومی مشکوک می‌شوند و آن را مورد بررسی قرار می‌دهند. در پی این اتفاق یکی از سرنشینان خودرو ناگهان به سمت نیروهای بسیجی تیراندازی کرده و متواری می‌شود.
 
طبق گفته‌ی مسئولین ذی‌ربط، این دو نفر بر اساس اسناد به دست آمده از مدت‌ها قبل با هم مرتبط بودند و پس از این اتفاق در آن فاصله چند ساعته برای این که افراد شناسایی نشوند تغییر چهره دادند که بتوانند از این فرصت باقی مانده استفاده کنند.
 
طبق گفته همکار این بسیجی مدافع امنیت، «حسن براتی» با ضرب سه گلوله به سمت راست بدن، کنار قلب و پا مجروح و روانه‌ی بیمارستان شد که پس از جراحی‌های مختلف به دلیل شدت جراحت به شهادت رسید.
 
همچنین نیروی انتظامی و نظامی با شناسایی محل اختفای این تیم با هماهنگی مقام قضایی برای دستگیری اعزام می‌شوند که در حین عملیات اعضای این گروه ضارب شامل یک مرد و یک زن در درگیری به هلاکت رسیده و دو نفر از نیروهای خودی نیز مجروح می‌شوند.
 
 
 
پیش از شهادت «حسن براتی»، «رسول دوست‌محمدی» از بسیجیان مشهد و «مسلم جاویدی مهر» از کارکنان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، ساکن قوچان در راستای برقراری امنیت توسط اغتشاشگران به شهادت رسیدند.