هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 مهر 1402
ساعت 11:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 23 آبان 1401 ساعت 00:13
يكشنبه 22 آبان 1401 23:56 ساعت
2022-11-14 00:13:05
شناسه خبر : 362433
عبدالحمید اسماعیل زهی امام جماعت مسجد مکی زاهدان روز یک‌شنبه در جریان سفر حجت‌الاسلام حاج علی اکبری نماینده رهبر انقلاب به سیستان و بلوچستان با وی دیدار کرد.
عبدالحمید اسماعیل زهی امام جماعت مسجد مکی زاهدان روز یک‌شنبه در جریان سفر حجت‌الاسلام حاج علی اکبری نماینده رهبر انقلاب به سیستان و بلوچستان با وی دیدار کرد.
گروه سیاسی-رجانیوز: هیئت اعزامی از سوی دفتر مقام معظم رهبری شب گذشته از طریق فرودگاه زاهدان وارد سیستان و بلوچستان شدند.
 
به گزارش رجانیوز؛ حجت‌الاسلام‌ حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت‌الاسلام‌ مهدوی مهر و حجت‌الاسلام لطفیان به عنوان هیئت اعزامی از سوی دفتر مقام معظم رهبری با استقبال نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان وارد استان شدند.
 
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در ابتدای حضور در استان اظهار داشت: خدا را شاکریم که از سوی دوست برای دیار دوست و دوستان حامل سلام و پیام هستیم و آمده‌ایم تا سلام مقام معظم رهبری را به مردم استان سیستان و بلوچستان برسانیم و اندوه و ناراحتی ایشان را از حوادثی که اتفاق افتاده و تدابیر عالی که برای حل مشکلات داشته‌اند و تدابیر تکمیلی را با شخصیت‌های استان و گروه‌های مختلف در میان گذاشته و از عزیزانی که در این حوادث، شهید، جانباخته، جانباز و مجروح شده‌اند دیدار خواهیم داشت و از آن‌ها دلجویی خواهیم کرد.
 
وی ادامه داد: البته در این ایام نماینده مقام معظم رهبری در استان و استاندار مسیرهایی را دنبال کرده‌اند اما این تدبیر ویژه مقام معظم رهبری می‌باشد و امیدواریم منشا خیر و برکت باشد.
 
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مهدوی مهر دبیر هیئت امنای جامعه المصطفی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس دینی اهل سنت از دیگر اعضای این هیئت هستند.
 
ابلاغ سلام رهبر انقلاب به مردم سیستان و بلوچستان 
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور امروز دیداری با خانواده شهدای حوادث و اغتشاشات اخیر زاهدان داشت و سلام رهبر انقلاب را به مردم سیستان و بلوچستان رساند.
 
دیدار مولوی عبدالحمید با نماینده رهبر معظم انقلاب
مولوی عبدالحمید امام جمعه مسجد مکی زاهدان با حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری رئیس ستاد ائمه جمعه و نماینده رهبر معظم انقلاب دیدار کرد.
 
در این دیدار که با حضور علما و سران طوایف سیستان و بلوچستان برگزار شد، پیرامون حوادث و اغتشاشات اخیر در سیستان و بلوچستان بحث و بررسی شد.
 
حجت الاسلام حاج علی اکبری در این دیدار تصریح کردند: با هدف ابلاغ سلام رهبری معظم  به زاهدان آمده‌ایم که پای درددل شما بنشینیم.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری امروز یکشنبه به همراه هیاتی بلندپایه به نمایندگی از رهبری معظم انقلاب اسلامی به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است.
 
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با نخبگان سیستان و بلوچستان
حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و نماینده رهبر معظم انقلاب امشب در دیدار با نخبگان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بهتر از من به شرایط استان واقف هستید، مسایلی در برخی شهرستان‌ها و به ویژه زاهدان رخ داده که مقام معظم رهبری را ناراحت و دغدغه مند کرد.
 
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور افزود: گزارش‌هایی به دفتر حضرت آقا ارسال شد، و پیرو آن حضرت آقا بنده و هییت همراه را اعزام کردند تا هم بررسی و هم دلجویی کنیم.
 
وی ادامه داد: برای شنیدن موارد و مسایل مردم سیستان و بلوچستان به این منطقه سفر کرده‌ایم، عجله‌ای برای برگشت به تهران نداریم و کامل شنوای درد دل‌های مردم هستیم.
 
 
وی  بیان کرد: به دستور رهبری معظم با مردم اهل سنت هم باید دیدار می‌داشتیم، امروز این دیدار انجام شد با طیف مختلف مردم اهل سنت در منزل یکی از سران طوایف صحبت شد، هنوز هم بخشی از موارد باقی مانده و ما شنوا هستیم.
 
حجت‌الاسلام حاج علی اکبری ادامه داد: افرادی که بی‌گناه در حوادث زاهدان کشته شده‌اند، به تاکید رهبری معظم شهید هستند، زیرا جامعه مبتنی بر عدالت است، در این قضایای اخیر کسانی واقعا به امنیت تعدی کردند، که باید با آن‌ها قاطع برخورد و رسیدگی قضایی شود، فرقی نمی‌کند شیعه با سنی.
 
وی بیان کرد: کسانی در حوادث دستگیر شدند که در بین آن‌ها افرادی هستند که باید مسیر قضایی را طی کنند اما کسانی هستند که مورد خاصی نداشتند که در بازداشت هستند و آزاد خواهند شد.
 
 
حاج‌علی‌اکبری در دیدار با خانواده شهدای امنیت: حامل سلام رهبر معظم انقلاب به شما هستیم
 حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری ظهر امروز در دیدار با خانواده شهدا و جانبازان اغتشاشات اخیر در زاهدان اظهار کرد: خداوند شهیدان شما را دوست داشت که در حالت دفاع از کشور به دست افراد خبیث به شهادت رسیده‌اند و در بهترین بهشت روزی دارند. 
 
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور افزود: جریان شهید و شهادت به بخشی از فرهنگ کشور ما تبدیل شده است.
 
وی ادامه داد: حامل سلام رهبر معظم انقلاب به شما هستیم و متقابلا سلام شما را منتقل خواهیم کرد.
 
حجت‌الاسلام علی اکبری بیان کرد: درخواست شما این بود که با مخلان امنیت کشور و افرادی که با حیثیت استان بازی می‌کنند، برخورد قاطع صورت گیرد که ان‌شاالله به موقع انجام خواهد شد. از همه مهمتر برخورد قاطع با دشمن اصلی مردم ایران اسلامی است، این شیطانک‌ها چیزی نیستند و به نوبه خودشان به مجازات خواهند رسید.
 
انتهای پیام/