هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 05:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 22 آبان 1401 ساعت 11:33
يكشنبه 22 آبان 1401 11:22 ساعت
2022-11-13 11:33:35
شناسه خبر : 362425
سناتور دموکرات ایالت نوادا دقایقی پیش با پیروزی بر رقیب جمهوریخواه خود تسلط حزب حاکم بر این نهاد قانونگذاری را تداوم بخشید.
سناتور دموکرات ایالت نوادا دقایقی پیش با پیروزی بر رقیب جمهوریخواه خود تسلط حزب حاکم بر این نهاد قانونگذاری را تداوم بخشید.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: تارنمای شبکه خبری سی ان ان نوشت که کاترین کورتِز ماستو با شمارش ۹۸ درصد آرا و با ۰.۷ درصد اختلاف (۴۸.۸ درصد در برابر ۴۸.۱ درصد) توانست آدام لاکسالت دادستان کل پیشین نوادا را شکست دهد.

 
به گزارش رجانیوز؛ اکنون و با پیروزی این سناتور لاتین تبار، دموکرات ها حائز ۵۰ کرسی سنا بوده و با احتساب رای معاون رئیس جمهوری می توانند اکثریت آراء را در برابر جمهوریخواهان از آن خود سازند.
 
جمهوریخواهان حتی اگر در دور دوم انتخابات ایالت جورجیا بتوانند کرسی سنای این ایالت را از آن خود کنند همانند دوره قبلی کنگره دارای ۵۰ کرسی خواهند بود و کماکان در اقلیت خواهند ماند.
 
در حالیکه شمارش آراء مجلس نمایندگان کماکان ادامه دارد، جمهوریخواهان ۲۱۱ نماینده و دموکرات ها ۲۰۴ را روانه این رکن کنگره کرده اند.
 
بایدن نیز با جشن گرفتن این پیروزی که دموکرات‌ها در مجلس سنا بدست آورده‌اند، با ابراز خشنودی عنوان کرد که دموکرات‌ها احساس خوبی نسبت به جایگاهی که بدست آورده‌اند، دارند.
 
بایدن تصریح کرد: مشارکت رای دهندگان آمریکایی در حقیقت بازتابی از محبوبیت نامزدهای دموکرات بوده و احساس خوبی دارم و مشتاقه در انتظار دو سال باقی مانده از ریاست جمهوری خود هستم.
 
رهبر اکثریت دموکراتها در سنا: این انتخابات حقانیت دموکراتها بود
چاک شومر رهبر اکثریت دموکراتها در مجلس سنای فعلی نیز با مشخص شدن وضعیت کرسی های مجلس آتی سنا، مدعی  حقانیت این حزب در این دور از انتخابات شد.
 
 
چاک شومر گفت: این انتخابات یک پیروزی  و (اثبات) حقانیت برای دموکراتها و همچنین پیروزی برای مردم آمریکا بود.
 
رهبر اکثریت دموکراتها در مجلس سنا پیروزی دموکرات‌ها دراین دور از انتخابات میاندوره ای ۲۰۲۲ آمریکا را متوجه سه عامل دانست و دراین باره گفت: سه چیز باعث حفظ موقعیت دموکرات‌ها در مجلس سنا شد، نخست، نامزدهای عالی دموکرات. دوم، دستور کار و دستاوردهای ما و سوم آنکه مردم آمریکا  جمهوریخواهان افراطی و ضد دموکراتیک را پس زدند.
 
انتهای پیام/