هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 شهريور 1402
ساعت 15:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 21 آبان 1401 ساعت 13:35
شنبه 21 آبان 1401 13:28 ساعت
2022-11-12 13:35:21
شناسه خبر : 362346
دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: رسیدگی قضایی به پرونده های اغتشاشات اخیر در مشهد و استان آغاز و وارد مرحله رسیدگی در دادگاه شده است.
دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: رسیدگی قضایی به پرونده های اغتشاشات اخیر در مشهد و استان آغاز و وارد مرحله رسیدگی در دادگاه شده است.
گروه سیاسی-رجانیوز: محمد حسین درودی روز شنبه در گفت‌وگویی افزود: برای افزایش روند رسیدگی به این پرونده ها، شعب ویژه در دادسرا و دادگاه انقلاب مشهد فعال شده است.
 
وی اضافه کرد: هم اینک نیز کیفرخواست‌ها از دادسرا صادر و مرحله دادرسی در دادگاه آغاز شده است.
 
دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: هفته گذشته نخستین کیفرخواست به دادگاه واصل شد و نخستین جلسه رسیدگی در دادگاه نیز هفته کنونی تشکیل می‌شود.
 
درودی در خصوص روند رسیدگی به پرونده‌ها نیز افزود: هر پرونده با پرونده دیگر متفاوت است  و برخی مدت زمان بیشتری برای رسیدگی نیاز دارد از این رو  پایان روند رسیدگی مشخص نیست.
 
وی ادامه داد: روند آزادی دستگیرشدگان ادامه دارد به طوری که در طول رسیدگی به پرونده‌ها احتمال آزادی افرادی با سپردن تضمین و تغییر وثیقه وجود دارد.
 
دادستان عمومی و انقلاب مشهد ابتدای آبان ماه نیز اعلام کرده بود بیش از ۸۰ درصد دستگیرشدگان که تحت تأثیر فضای مجازی قرار گرفته بودند و از روی احساسات وارد اغتشاشات شده بودند با صدور قرارهای تأمین مناسب آزاد شده‌اند.