هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 20 بهمن 1401
ساعت 05:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 21 آبان 1401 ساعت 13:15
شنبه 21 آبان 1401 13:12 ساعت
2022-11-12 13:15:20
شناسه خبر : 362340
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: به مناسبت هفته کتاب ۷۰ عنوان برنامه با عنوان «کتاب سایه بان شهر» بین شهروندان برگزار می شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: به مناسبت هفته کتاب ۷۰ عنوان برنامه با عنوان «کتاب سایه بان شهر» بین شهروندان برگزار می شود.
گروه فرهنگی-رجانیوز: سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: این برنامه‌ها با عنوان «کتاب سایه‌بان شهر» با هدف ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین شهروندان در قالب بیش از ۷۰ عنوان برنامه برگزار می‌شود.
 
وی با اشاره به طرح «کتابدار شو» افزود: این طرح با هدف آشنایی هرچه بیشتر نوجوانان با کتابخانه‌، مهارت و مسئولیت‌های مورد نیاز یک کتابدار، در ۵۵ کتابخانه این سازمان برگزار می‌شود.
 
فاطمیان‌پور افزود: «ایستگاه‌های فناوری» از دیگر برنامه‌های این سازمان در هفته کتاب است که به‌صورت میدانی و با کمک شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه فناوری VR و AR اجرا می‌شود. در این ایستگاه‌ها بازدیدکنندگان با کتاب‌های مبتنی بر «واقعیت افزوده»، «واقعیت مجازی» و «متاورس» آشنا خواهند شد.
 
وی همچنین به طرح «کتابخانه‌گردی» اشاره کرد و گفت: در این طرح مسئولان فرهنگی، مفاخر، مشاهیر، نویسندگان و هنرمندان در کتابخانه‌های سطح شهر تهران حضور پیدا خواهند داشت.
 
فاطمیان‌پور افزود: اهدای کتاب به مناطق محروم اطراف تهران و دیگر نقاط کشور یکی دیگر از برنامه‌های هفته کتاب است. همچنین طرح «کتاب در گردش» نیز با هدف دست به دست شدن کتاب بین شهروندان پیش‌بینی شده و در آن از شهروندان دعوت می‌شود پس از مطالعه کتاب، آن را به دوستان و نزدیکان خود هدیه دهند. مخاطبان برای مشارکت در این طرح می‌توانند به فرهنگ‌سراهای مناطق ۲۲ گانه شهر تهران و ایستگاه مترو تئاتر شهر مراجعه کنند.
 
وی در پایان گفت: جلسات رونمایی و نقد و بررسی کتاب، تجلیل از فعالان حوزه کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی، نمایشگاه‌های کتاب، کارگاه‌های آموزشی و … از دیگر برنامه‌های این سازمان در هفته کتاب است.