هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 16 بهمن 1401
ساعت 11:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 17 آبان 1401 ساعت 13:47
سه شنبه 17 آبان 1401 12:50 ساعت
2022-11-8 13:47:14
شناسه خبر : 362294
 سرپرست مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت به تشریح وضعیت بیماری آنفلوانزا در کشور پرداخت.
سرپرست مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت به تشریح وضعیت بیماری آنفلوانزا در کشور پرداخت.
گروه اجتماعی - رجانیوز: سرپرست مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت به تشریح وضعیت بیماری آنفلوانزا در کشور پرداخت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، شهنام عرشی روز سه شنبه در نشست خبری که در محل وزارت بهداشت برگزار شد در ارتباط با وضعیت شیوع آنفلوانزا گفت: در حال حاضر بیشترین مراجعات به مراکز درمانی ناشی از موارد سرماخوردگی و بیماری آنفلوانزا است.
 
وی با عنوان این مطلب که حدود ۴۰ درصد از موارد سرماخوردگی مربوط به آنفلوانزای نوع A است، افزود: توصیه وزارت بهداشت، قرنطینه افراد مبتلا و عدم حضور در محیط‌های شلوغ و اماکن عمومی است.
 
عرشی با تاکید بر اینکه درمان آنفلوانزا نیاز به آنتی بیوتیک ندارد، تصریح کرد: بیماران با استراحت در منزل و استفاده از مایعات بهبود پیدا می‌کنند.
 
سرپرست مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اگر کسی قبلاً واکسن آنفلوانزا نزده و یا قبلاً بیماری را نگرفته است، می‌تواند مبتلا شود، گفت: شدت و درگیری بیماری آنفلوانزا در مقایسه با کرونا کمتر است.
 
وی با تاکید بر اینکه آنفلوانزا ۵ تا ۸ روزه از بدن دفع می‌شود، گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهند که شیوع بیماری آنفلوانزا بین دو تا سه ماه، یعنی تا اواسط بهمن ادامه داشته باشد.
 
عرشی با اشاره به اینکه شیوع بیماری آنفلوانزا بیشتر در میان کودکان مشاهده می‌شود، افزود: افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، احتمال ابتلای همزمان به بیماری کرونا و آنفلوانزا را دارند.