هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 9 آبان 1401 ساعت 15:09
دوشنبه 9 آبان 1401 14:57 ساعت
2022-10-31 15:09:48
شناسه خبر : 362014
رئیس قوه قضاییه با اشاره به انتظار مردم از دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی برای پایان دادن به اغتشاشات گفت: دستگیری و برخورد با عاملان و مسببان قضایای اخیر به‌ویژه حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)، انتظار و توقع به حق مردم است.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به انتظار مردم از دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی برای پایان دادن به اغتشاشات گفت: دستگیری و برخورد با عاملان و مسببان قضایای اخیر به‌ویژه حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)، انتظار و توقع به حق مردم است.
گروه اجتماعی-رجانیوز: حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، امروز دوشنبه(۹ آبان) در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به درپیش بودن سالروز ولادت باسعادت امام حسن عسکری(ع) و تبریک این روز خجسته همچنین تسلیت حادثه تروریستی و جنایت رخ داده در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیهم‌السلام(شاهچراغ) که به شهادت و مجروح شدن تعدادی مرد و زن و کودک بی‌گناه انجامید، اظهار کرد: حادثه اسفناک تروریستی در حرم شاهچراغ(ع) دارای نکاتی عبرت آموز برای دوستان و دشمنان ایران اسلامی است.
 
به گزارش رجانیوز؛ رئیس قوه قضاییه ادامه داد: این واقعه نشان داد که تروریست‌ها و آدمکش‌های دست‌پرورده آمریکا و صهیونیست‌ها و انگلیس و دیگر سلطه‌گران چه جنایتکاران خبیث و رذل و درنده‌ای هستند و مرتکب اعمالی می‌شوند که جانوران وحوش نیز از آن پرهیز دارند؛ همگان مشاهده کردند که این سفّاکان حتی به کودک معصومی که در آغوش مادر خود پناه گرفته نیز رحم نمی‌کنند.
 
برملا شدن دروغی به نام اطلاع‌رسانی آزاد و مستقلِ مدعیان غربی در پی حادثه تروریستی شیراز
رئیس دستگاه قضا یکی دیگر از عبرت‌های حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) را برملا شدن دروغی به نام اطلاع‌رسانی آزاد و مستقلِ مدعیان غربی دانست و گفت: رسانه‌های وابسته به غرب حتی حاضر نشدند جنایت رخ داده در حرم شاهچراغ را پوشش دهند؛ حال آنکه همین رسانه‌ها در مواردی که منافع نظام سلطه اقتضا می‌کند از کاه کوه می‌سازند اما در قبال یک جنایت تروریستی مشابه حادثه دلخراش شیراز، دستگاه‌های دروغ پرداز وابسته به نظام سلطه، قلب واقعیت می‌کنند و برخلاف ادعاهای مزورانه‌شان حتی اجازه نمی‌دهند مردم دنیا سفّاکی تروریست‌های دست‌پرورده آمریکا و اذنابش را مشاهده کنند.
 
«استانداردهای دوگانه و تبعیض روا داشته شده از ناحیه مدعیان دروغین حقوق بشر در قبال تضییع حقوق انسان‌ها و جنایت علیه مردم در نقاط مختلف»؛ دیگر عبرت حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) بود که رئیس عدلیه به آن اشاره کرد و در همین راستا گفت: در مواردی که منطبق با منافع نظام سلطه نباشد، هر مقدار هم که به یک فرد یا کشور ظلم شود، سلطه‌گران خم به اَبرو نمی‌آورند؛ در همین جنایت رخ داده در حرم شاهچراغ(ع) شاهد بودیم که هم هتک حرمت یک مکان مقدس صورت گرفت و هم مردم و کودکان مظلوم و بی‌دفاعی به خاک و خون کشیده شدند اما مدعیان حقوق بشر نه تنها محکوم نکردند بلکه به نوعی از طریق بوق‌های تبلیغاتی‌ خود درصدد قلب واقعیت این حادثه جگرسوز برآمدند.
 
رئیس قوه قضاییه افزود: نکته‌ای که برای همه دوستداران انسانیت و کرامت و حقوق انسانی عبرت آموز است این است که کسانی که در پشت قضایای اغتشاشات در ایران هستند و به دروغ، ادعای حمایت از مردم ایران را دارند همان‌هایی هستند که تروریست‌ها و آدمکش‌ها را تجهیز و مسلح می‌کنند و به آن‌ها آموزش و مأموریت می‌دهند تا به سمت مردم ایران گلوله شلیک کنند و به مقدسات این مردم اهانت روا دارند.
 
محسنی اژه ای ادامه داد: این تروریست‌ها و آدمکش‌ها که مردم و غیرنظامیان و زوارِ یک مکان مقدس را به خاک و خون می‌کشند، کجا و از ناحیه چه کسانی تعلیم می‌بینند و مسلح و تجهیز می‌شوند؟ از ناحیه چه کسانی برای آن‌ها مدارک جعلی تهیه می‌شود؟ با چه انگیزه‌ای آنها زوار حرم را هدف قرار می‌دهند؟ آیا این قبیل موارد بیانگر زبونی و خواری و حقارت دشمنِ سفاک و کینه‌توز ایران اسلامی نیست؟
 
رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: دشمنی که بیش از ۴۰ سال در پیشبرد هر توطئه‌ای شکست خورد و امروز به این نقطه رسیده است که مردم ایران اسلامی را در یک حرم مطهر به رگبار ببندد؛ هر مقدار هم که رسانه‌های وابسته به نظام سلطه در بی‌توجهی به جنایاتی مانند حادثه شاهچراغ کوشا باشند اما به هر ترتیب مردم دنیا و آزادگان و حق‌طلبان در اقصی نقاط گیتی خواهند فهمید که نمونه و مصداق مقابله‌جویی سلطه‌گران با نظام اسلامی، سلاح گرفتن به سمت مردم ایران و به رگبار بستن آن‌ها است.   
 
محسنی اژه‌ای به بصیرت و همدلی و حمیّت و غیرت اسلامی مردم ایران و شکوهی که آن‌ها با راهپیمایی‌های خود در واکنش به حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) در نقاط مختلف کشور آفریدند، اشاره کرد و گفت: دشمنان ما در زمره حُمقا و جاهلان هستند اما به هر ترتیب وقتی جوشش و یک‌دلی و اظهار نفرت و انزجار مردم ما را از مسببان و عاملان حادثه تروریستی شاهچراغ دیدند باید پی ببرند که هر مقدار تلاش برای اغتشاش‌آفرینی و آشوب‌افکنی کنند، تنفر و بیزاری مردم ما از شیطان بزرگ آمریکا و اذناب او بالاخص روباه پیر انگلیس خبیث بیشتر می‌شود.
 
رئیس قوه قضاییه با اشاره به انتظار و توقع به حق مردم از دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی برای پایان دادن به اغتشاشات و دستگیری و برخورد با عاملان و مسببان قضایای اخیر به‌ویژه حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)، اظهار داشت: انتظار و توقع به حق مردم آن است که عوامل و مسببان قضایای اخیر شناسایی و دستگیر شوند و به مجازات مستحق‌شان برسند.
 
نظام و دستگاه‌های مسئول در طول مدت اخیر نهایت خویشتنداری را به خرج دادند
محسنی اژه‌ای افزود: نظام و دستگاه‌های مسئول نیز در طول این مدت نهایت خویشتنداری را به خرج دادند تا صفوف کاملاً از هم جدا و متمایز شود؛ یک سری از افراد به هر دلیلی ناراضی هستند و حتی ممکن است معترض نیز باشند؛ اما این افراد به هیچ وجه نمی‌خواهند با نظام مقابله کنند و امنیت مردم را به خطر بیندازند؛ بنابراین آن‌ها باید صف خود را جدا کنند؛ نظام نیز فرصت کامل به آن‌ها داده تا صف خود را جدا کنند. حتی در میان اغتشاشگران هم باید روشن شود که کدامیک قصد مقابله با نظام و براندازی را داشتند؛ همکاران ما در دستگاه قضایی همه تلاش خود را انجام دادند که این صفوف را جدا کنند و این امر محقق شد.   
 
وی ادامه داد: قطعاً آن کسانی که قصد مقابله با نظام و براندازی را دارند و وابسته به بیگانه هستند، منطبق با موازین قانونی به مجازات‌شان خواهند رسید؛ از همین تریبون باید از مراجع قضایی برخی استان‌ها به‌ویژه تهران که پرونده‌های عناصر اغتشاشات را جدا کرده و دادگاه‌های رسیدگی به آنها را آغاز کرده‌اند، قدردانی کنم. بدون تردید قضات ما بر اساس موازین قانونی و با دقت و سرعت به پرونده‌های اغتشاشات اخیر رسیدگی خواهند کرد و احکام جنایتکاران طبق قانون و آنچه استحقاق آن را دارند صادر خواهد شد و در صورت قطعیت، اجرایی می‌شود.  
 
ضرورت تبیین ابعاد مختلف و پشت‌پرده قضایای اخیر
رئیس عدلیه موضوع تبیین ابعاد مختلف و پشت‌پرده قضایای اخیر را امری بسیار ضروری دانست و بر همین اساس به مرکز رسانه قوه قضاییه دستور داد با همکاری صداوسیما و سایر رسانه‌ها نسبت به روشنگری ابعاد و زوایای قضایای اخیر اهتمام داشته باشد تا دست دشمن بیش از پیش رو شود و برای کسی حجتی باقی نماند و چنانچه کسی به همراهی اغتشاشات ادامه دهد مشخص می‌شود در صف دشمن است.   
 
محسنی اژه‌ای با اشاره به در پیش بودن ۱۳ آبان، روز دانش‌آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی، اظهار داشت: حقیقتاً دانش‌آموزان ما سرمایه‌های اصلی حال و آینده کشور هستند و ضروری است همه بخش‌های مسئول و دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت به‌ویژه در وزارت آموزش و پرورش هر چه بیشتر در جهت فراهم آوردن مقدمات و بسترهای رشد و تعالی این سرمایه‌های کشور در ابعاد مختلف کوشا باشند.
 
تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ آمریکا را یکی از تفضّلات الهی بود
رئیس دستگاه قضا، تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ آمریکا را یکی از تفضّلات الهی دانست که بر دل‌ها و قلوب جوانان دانشجوی ایران اسلامی در مقطع ابتدای پیروزی انقلاب ایجاد شد و در همین راستا گفت: اگر نبود بازسازی و انتشار اسناد به دست آمده از آن لانه جاسوسی و مصاحبه‌های برخی حاضران در آن، چه کسی می‌توانست به این روشنی از توطئه‌های پیچیده آمریکا علیه مردم ایران اسلامی آگاه شود و اینچنین زمینه رسوایی آمریکایی‌ها فراهم آید.
 
سلطه‌گران شبانه‌روز مشغول توطئه و فساد و فتنه علیه ایران اسلامی هستند
رئیس عدلیه با اشاره به دلایل عصبانیت سردمداران رژیم آمریکا از اسلام و روحانیت، اظهار داشت: شاخ غولی استکباری به نام آمریکا و اذناب ریز و درشت آن از جمله صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها توسط یک روحانی بزرگ و شجاع و دلداه به خدا همچون حضرت امام خمینی(ره) در دنیا شکسته شد و دست و پاهای آن‌ها از کشور ما قطع شد و تهی و توخالی بودن آن‌ها نیز برای همگان در اقصی نقاط گیتی آشکار گشت؛ بر همین مبناست که سلطه‌گران شبانه‌روز مشغول توطئه و فساد و فتنه علیه ایران اسلامی هستند؛ آن‌ها یک روز با تلاش جهت راه‌انداختن جنگ داخلی و خارجی و روز دیگر با فتنه و تحریم و عملیات ترکیبی به سراغ مردم ایران می‌آیند.
 
محسنی اژه‌ای در پایان این بخش از سخنانش در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه، درگذشت آیت‌الله مفید رئیس اسبق دیوان عالی کشور را تسلیت گفت و با اشاره به خدمات و زحمات وی در دستگاه قضایی و بخش‌های دیگر، برای آن مرحوم رحمت واسعه و اجر جزیل از درگاه احدیت مسئلت کرد.
 
در بخش دوم جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به فیلمی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده و اینگونه القا می‌کند که پلیس در حال تخریب و شکستن موتورسیکلت‌های مردم است، گفت: پس از بررسی کامل فیلم و انجام تحقیقات لازم در موقعیت وقوع آن، مشخص شد که محتوای این فیلم از اساس کذب بوده و صحنه‌سازی شده است.
 
وی افزود: نوار سفیدرنگی که در کلاه افراد به ظاهر پلیس داخل فیلم دیده می‌شود اساسا در کلاه‌ نیروهای یگان امداد و یگان ویژه پلیس وجود ندارد؛ ضمن آنکه بعضی از باتوم‌هایی که در این فیلم در دست افراد به‌ظاهر پلیس قرار دارد، متفاوت از باتوم‌های نیروی انتظامی است و افراد نمایش داده شده در فیلم از ماموران نیروی انتظامی نیستند.
 
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به بازدید شهریور خود از پارکینگ خودروهای توقیفی مواد مخدر در مهریز استان یزد و دستورهای رئیس عدلیه درباره تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر این خودروها، گفت: در نتیجه اقداماتی که در مدت اخیر و بعد از سفر هیئت عالی قضایی به استان یزد انجام شد، همه خودروهای توقیفی مواد مخدر که برای آن‌ها حکم صادر شده بود و در پارکینگ شهرستان مهریز نگهداری می‌شدند، در دو مرحله به مزایده گذاشته شدند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین علی عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه نیز در این جلسه از دستگیری یک خانم وکیل در استان اصفهان خبر داد که قصد داشت با جاساز کردن ۴۰ گرم شیشه، ۱۹ گرم هروئین و ۸۰ گرم تریاک در یک سررسید، وارد محیط زندان شود.
 
علی القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان تهران نیز در این جلسه با بیان اینکه تاکنون حدود هزار فقره کیفرخواست در محاکم قضایی استان تهران در رابطه با آشوبگران و اغتشاش‌گران صادر شده است، گفت: پرونده تعدادی از افرادی که در جریانات اخیر دست به اقدامات خرابکارانه زده و دارای اتهامات سنگینی از جمله ضرب و جرح یا به شهادت رساندن ماموران حافظ امنیت، به آتش کشیدن اموال عمومی و تعرض به نوامیس مردم بودند، در دادگاه انقلاب تعیین وقت شده است و دادگاه این عناصر اصلی اغتشاشات در روزهای هفته جاری به صورت علنی برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام/


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home