هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 29 فروردين 1403
ساعت 19:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 7 آبان 1401 ساعت 19:34
جمعه 6 آبان 1401 17:21 ساعت
2022-10-29 19:34:39
شناسه خبر : 361938
روزنامه سازندگی، در شماره روز۴ آبان به حمایت از تعدادی از افراد هتاک دانشگاه شریف پرداخت و خوشحال از اینکه این رفتارها به دیگر دانشگاه های کشور سرایت پیدا کرده‌است. درحالی که افراد حاضر در این تجمعات به سلف دانشگاه حمله کردند و با  شعارهای موهن بسیاری از اموال دانشگاه را تخریب کردند.
روزنامه سازندگی، در شماره روز۴ آبان به حمایت از تعدادی از افراد هتاک دانشگاه شریف پرداخت و خوشحال از اینکه این رفتارها به دیگر دانشگاه های کشور سرایت پیدا کرده‌است. درحالی که افراد حاضر در این تجمعات به سلف دانشگاه حمله کردند و با شعارهای موهن بسیاری از اموال دانشگاه را تخریب کردند.

گروه سیاسی-رجانیوز: روزنامه سازندگی، در تیتراول چهارشنبه ۴ آبان با عکسی از «عادل فردوسی پور» در حیاط دانشگاه شریف، به حمایت از دانشجویانی پرداخت که طی روزهای گذشته با فحاشی‌های رکیک و آسیب به اموال دانشگاه و درگیری با حراست و دیگر دانشجویان، به تعبیر خودشان قصد مختلط کردن سلف غذاخوری دانشگاه را داشتند.

 

به گزارش رجانیوز؛ اکثریت این گروه در روز اول آبان در حوالی ظهر با بیان شعارهایی که تناسبی با محیط دانشجویی نداشت و با شعارهایی رکیک و جنسی پس از درگیری با حراست دانشگاه، به سمت سلف حمله کردند و بعد از ممناعت برخی دانشجویان از این رفتار دست به تخریب اموال عمومی و درگیری با آنها زدند.
 
این گروه بعد از ورود به سلف با رقص و حرکات زننده به شعارهای رکیک خود ادامه دادند.
 
این افراد حتی بسیاری از هم‌دانشگاهیان خود را که برای گفت‌وگو و جلوگیری از ایجاد بی‌قانونی آنها آمده بودند را مورد ضرب و شتم قرار دادند و تعدادی از آنها را نیز مجروح کردند.

 

 

اما در یک اقدام عجیب روزنامه سازندگی، ارگان رسانه‌ای حزب کارگزاران سازندگی، در شماره چهارشنبه خود با تیتر «حیات شریف» به حمایت و به دفاع از هتاکان پرداختند.
 
در بخشی از گزارش سازندگی آمده‌است: «الگو برداری از این حرکت مدنی اگرچه امری طبیعی بود اما تکرار آن در دانشگاهی از شهر قم عموما در جنبش‌های دانشجویی اعتراضی نامش به میان نمی‌آمده، حکایت تازه‌ای را از جنبش دانشجویی حکایت می‌کند».
 
گویا این روزنامه نزدیک به کارگزاران معنای جدیدی از اعتراضات مدنی دانشجویی پیدا کرده و از این پس، ضرب و شتم و حرکات چاله میدانی را هم باید جزو فعالیت‌های مدنی بدانیم!
 
این موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که سازندگی در روایت خود هیچ حرفی از هتک حرمت‌ها، فحاشی‌ها و... برخی به اصطلاح دانشجویان نمی‌زند!
 
البته اتفاقات دانشگاه شریف صدای اعتراض بعضی از هم‌قطاران سازندگی را هم درآورده‌است. علی مطهری در توییتی پیرامون این اتفاقات نوشت که برخی از این گروه مفهوم مقدس آزادی را به آزادی حیوانی تنزل دادند.

 

 

در بخشی دیگری از مطلب سازندگی آمده است: «همان روز انتشار عکسی از حالت نشسته و سر در گریبان چند دانشجو در نمازخانه دانشگاه با عنوان گریه ۱۰  دانشجو بابت حضور دختران و پسران در سلف سرویس دانشگاه شریف، نیز واکنش‌های زیادی را در پی داشت».
 
این روزنامه در این بخش از گزارش خود به دروغ این تصویر را مرتبط با اتفاقات اخیر دانسته است؛ در حالیکه این تصویر در مرقد شهدای گمنام دانشگاه گرفته‌شد و طبق اظهارات دانشجویان بسیج دانشگاه شریف ربطی به حواشی اخیر ندارد.
 
این رفتار و موضع‌گیری‌ها، اولین بار نیست که توسط این جریان سیاسی انجام می‌شود. به نظر میرسد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با ورود به مساله با  دروغ پراکنی‌های سازمان یافته برخورد نماید.
 
انتهای پیام/