هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 مهر 1402
ساعت 03:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 7 آبان 1401 ساعت 01:19
شنبه 7 آبان 1401 01:02 ساعت
2022-10-29 01:19:10
شناسه خبر : 361918
در پی حمله تروريستی داعش به حرم حضرت شاهچراغ در شيراز، بسياری از مردم بی‌گناه زخمی و شهيد شدند. آرتين نيز يكی از مجروحين اين اتفاق است كه پدر، مادر و برادرش را جلوي چشمانش از دست داد و حال به همراه خواهرش در بيمارستان بستری هستند.
در پی حمله تروريستی داعش به حرم حضرت شاهچراغ در شيراز، بسياری از مردم بی‌گناه زخمی و شهيد شدند. آرتين نيز يكی از مجروحين اين اتفاق است كه پدر، مادر و برادرش را جلوي چشمانش از دست داد و حال به همراه خواهرش در بيمارستان بستری هستند.
گروه سياسی-رجانيوز: حمله تروریستی داعش به حرم مطهر شاهچراغ در شیراز، شامگاه چهارشنبه ۴ آبان ماه ۱۴۰۱ اتفاق افتاد و موجب شهادت بسیاری از هموطنان و مجروحیت بسیاری از زوار این حرم مقدس شد.  
 
به گزارش رجانیوز؛ حادثه تلخ حرم مطهر شاهچراغ شيراز نگفته‌های زيادی دارد. نگفته‌هايی از جنس از دست دادن و بی‌گناه بودن و از جنس مظلومیت و شهادت. نگفته‌هایی که آغشته به خون مردمان بی‌گناهی است که تاوان ندانم کاری بعضی افراد را می‌دهند. تاوانی که نه تنها گریبان‌گیر بزرگسالان، بلکه گریبان‌گیر تمامی اقشار جامعه می‌شود.
 
آرتين نامی است كه طی يكی دو روز اخير بر سر زبان‌ها افتاد. پسری ۵ ساله كه طی يك اتفاق غمناك، در يك شب پدر، مادر و برادر خودش را از دست داده است. این کودک که به همراه خانواده ۵ نفره خود به زیارت حرم شاهچراغ رفته بود، به همراه خواهرش تنها بازماندگان این حادثه هستند. 
 
هرچند كه حمله تروريستی داعش به این مکان مقدس، شهادت چندين دانش‌آموز، خدام حرم، مادران، پدران و فرزندانی را در پی داشت، اما در كنار تمامی اين اتفاقات، آرتين ۵ ساله و خواهرش كه تنها بازمانده از یک خانواده ۵ نفری هستند، قصه‌ی ديگری دارند.
 
آرتين پس از مجروحیتش در حادثه تروریستی حرم، در بیمارستان بستری شد. همین امر موجب شد تا سیاسیون مختلفی از جمله معاون اول رئیس‌جمهور و امام جمعه استان فارس از این کودک ۵ ساله عیادت کنند.
 
 كاوه اشتهاردی، دستیار ویژه معاون اول رئیس‌جمهور در واکنش به سفر مخبر به شیراز و عیادتش از این کودک ۵ ساله، در صفحه توییتر خود نوشت: «يكي از تلخ‌ترين لحظات سفر امروز دكتر مخبر به شيراز عيادت از آرتين ۵ ساله بود كه ديروز در مقابل چشمانش، پدر، مادر و برادر او را به شهادت رساندند.»
 
 
علي بهادری جهرمی نيز در واكنش به اتفاق تلخی كه برای آرتين  پنج ساله افتاده در صفحه توييتری خود نوشت: «غم آرتين غم ايران است، حتی اگر دنيا نگذراد آن را ببينند. برای ساختن آينده آرتين‌ها، يك ايران متحد خواهد بود.»
 
 
همچنين امام جمعه استان فارس نیز که به عیادت آرتین ۵ ساله رفته بود، در خطبه‌های نماز جمعه ۶ آبان ۱۴۰۱ از این کودک مظلوم یاد کرد و گفت: «از کودک ۵ ساله‌ای که می‌خواستند پنهان کنند و پدر، مادر و برادرش به شهادت رسید عیادت کردم؛ آرتین ۵ ساله که ما را به یاد مظلومیت حضرت سکینه و حضرت رقیه امام حسین(ع) انداخت، سند مظلومیت ملت ایران است و این کودک گفته خودم دیدم پدر و مادرم را کشتند.»
 
آیت‌الله دژکام ادامه داد: «داعشی‌ها، آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و همه دشمنان ایران بدانند که مبغوض‌ترین افراد در چشم ما شما مستکبرانی هستند که سلاح به دست آن‌ها می‌دهید تا در حرمی که محل قداست و امنیت است در جلوی کودک پنج ساله، پدر و مادر و برادرش را بکشند.»
 
در راهپیمایی ۶ آبان ماه که به همت مردم انقلابی ایران برگزار شد، در حمایت و همدردی با این کودک ۵ ساله این اقدام تروریستی را محکوم کردند و پلاکاردهای نوشته شده با عنوان «من مادر آرتین هستم»، توسط زنان حاضر در تجمع به اهتزاز درآمد.
 
 
یکی از مطالبات مردم در راهپیمایی روز جمعه ۶ آبان برخورد قاطع و قانونی با عاملان و آمران این حادثه تروریستی بود. این حمله تروریستی به حرم شاهچراغ تاکنون بیش از ۱۰ شهید و بیش از ۲۰ زخمی برجای گذاشته است.