هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 آذر 1401
ساعت 10:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 13 مهر 1401 ساعت 13:36
چهارشنبه 13 مهر 1401 13:29 ساعت
2022-10-5 13:36:05
شناسه خبر : 361206
آیت‌الله محمدعلی جاودان به‌بهانه اغتشاشات اخیر بیانیه‌ای صادر و تصریح کرد: این‌که شما بتوانید سرنوشت ایران را تغییر دهید، رؤیا و خیالی خام است.
آیت‌الله محمدعلی جاودان به‌بهانه اغتشاشات اخیر بیانیه‌ای صادر و تصریح کرد: این‌که شما بتوانید سرنوشت ایران را تغییر دهید، رؤیا و خیالی خام است.
گروه معارف-رجانیوز: آیت الله محمدعلی جاودان به‌بهانه اغتشاشات اخیر و التهاباتی که در جامعه رخ داد،‌ بیانیه‌ای صادر کرد.
 
در متن این بیانیه  آمده است: «دشمن اگر عاقل باشد، دست به هر کاری نمی‌زند، راهی برای آشتی باز می‌گذارد. شما با نظام اسلامی دشمنید، چون این نظام تن به ذلت و بردگی اربابان قدرت عالم (امپریالیسم) نداده است. سوزاندن قرآن «العیاذبالله»، سوزاندن پرچم ملی، یا کشاندن چادر و روسری از سر زن مسلمان ایرانی نشان می‌دهد شما هیچ اصلی را قبول ندارید. شما حتی میل و خواسته عموم مردم ایران را نگه نداشتید. مردم ایران بیش از هزار سال است که به این اصول معتقدند و عشق می‌ورزند. پنج میلیون زائر ایرانی در زیارت اربعین امام حسین(ع) و پنج میلیون زائر ایرانی از مشهد حضرت رضا(ع)، نشانه عشق‌های مقدس مردم ایران است، شما این‌ها را نمی‌بینید؟!
 
طی روزهای گذشته شما نشان دادید که به هیچ قداست الهی و قداست ملی پایبندی ندارید. مردم چون ایرانی بودند در راهپیمایی امت رسول الله(ص) شرکت کردند و نشان دادند به چه اعتقاد دارند و به چه عشق می‌ورزند و چه می‌خواهند. شما علایق ملت خودتان را زیر پا گذاشتید. به‌بهانه از دنیا رفتن یک دختر هموطن، چند ده نفر را به خاک و خون کشیدید، این انصاف است؟ آیا مقتضی ایرانی بودن چنین چیزی است؟ آیا مفهوم و مصداق آزادی همین چیزهایی است که شما عمل کرده‌اید و نشان داده‌اید؟! چه‌کسانی از این رفتارهای آشوبگرانه خوشحال شدند؟ کسانی که از این آشوب‌ها خوشحال و آن را تأیید و دیگران را ترغیب و تشویق به آن کردند، غیر از دشمنان اسلام و ایران بودند؟ دولت‌هایی که سالیان دراز ایران را غارت کردند و مرگ و مرض و قحطی برای ما به‌بار آوردند. این که شما بتوانید سرنوشت ایران را تغییر دهید، رؤیا و خیالی خام است ان شاء الله.
 
زنده باد اسلام و تشیع، زنده باد ایران اسلامی. برای شهدای امنیت طلب مغفرت و رحمت می‌کنیم و از خدای متعال عزت و قدرت روزافزون نظام اسلامی و رهبری آن را درخواست داریم.»
 
آمین رب العالمین