هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 آذر 1401
ساعت 11:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 مهر 1401 ساعت 13:15
سه شنبه 12 مهر 1401 12:29 ساعت
2022-10-4 13:15:18
شناسه خبر : 361175
سفیر سابق روسیه در لبنان در گفت‌وگو با فارس، اقدام رئیس‌جمهور ایران در بالا بردن عکس حاج قاسم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را ارزشمند دانست و گفت که این اقدام نشان‌دهنده صلابت موضع ایران بود.
سفیر سابق روسیه در لبنان در گفت‌وگو با فارس، اقدام رئیس‌جمهور ایران در بالا بردن عکس حاج قاسم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را ارزشمند دانست و گفت که این اقدام نشان‌دهنده صلابت موضع ایران بود.
گروه سیاسی _ رجانیوز: سفیر سابق روسیه در لبنان در گفت‌وگو با فارس، اقدام رئیس‌جمهور ایران در بالا بردن عکس حاج قاسم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را ارزشمند دانست و گفت که این اقدام نشان‌دهنده صلابت موضع ایران بود.
 
به گزارش رجانیوز؛ «الکساندر زاسپکین» سفیر سابق روسیه در لبنان به اقدام آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل و نشان دادن عکس شهید سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران واکنش نشان داد. این دیپلمات روس تصریح کرد که اقدام رئیس‌جمهور ایران در بالابردن عکس حاج قاسم در نیویورک نشان‌دهنده صلابت موضع ایران است.
 
سفیر سابق روسیه در لبنان، نشان دادن عکس سپهبد قاسم سلیمانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را ارزشمند دانست و تاکید کرد: بالا بردن عکس سپهبد سلیمانی نشان‌دهنده صلابت موضع ایران و تلاش آن برای تحقق عدالت از طریق دادگاه بین‌المللی است.
 
زاسپکین در ادامه گفت: «در سایه سخنرانی رئیس‌جمهور، ابراهیم رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، باید به سطح بالای تفاهم ایرانی و روسی در مورد مسائل بین‌المللی و ماهیت مرحله فعلی که با گذار از یک رژیم تک‌قطبی و انتقال به یک نظام جدید اشاره شود. در مرحله کنونی ایران و روسیه در خط مقدم کشور‌هایی قرار دارند که علیه هژمونی و سرکوب برای حقوق ملت‌ها، آزادی، پیشرفت و رفاه مبارزه می‌کنند و این باید در تمام نقاط جهان محقق شود».
 
سفیر سابق روسیه در لبنان درخصوص برنامه‌های غرب علیه ایران و روسیه گفت: به نظر من در وهله اول، غرب برای ایران و روسیه برنامه‌ریزی می‌کند، زیرا این دو کشور به طور واضح و مستمر هژمونی غرب را رد می‌کنند و مردم جهان با امید به آنها نگاه می‌کنند، زیرا حاکمان غرب، جامعه بین‌الملل را از هر نظر به بن‌بست رسانده‌اند.
 
این دیپلمات روس افزود: مطلوب این است که یک راه درست جلوی بشریت گذاشته شود و شمار کشور‌هایی که برای این امر با یکدیگر متحد می‌شوند، در حال افزایش است. اجلاس اخیر سازمان شانگهای موید این امر است این جریان بین‌الملل رو به تقویت است.