هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 20 بهمن 1401
ساعت 06:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 11 مهر 1401 ساعت 13:45
دوشنبه 11 مهر 1401 12:53 ساعت
2022-10-3 13:45:16
شناسه خبر : 361150
 انیمیشن سینمایی «پسر دلفینی» به کارگردانی محمد خیراندیش توانست بعد از یک ماه اکران در سینماهای کشور مرز فروش ۱۰ میلیارد تومانی را پشت سر بگذارد، موفقیتی که برای این انیمیشن رخ داده در حالی است که بسیاری از آثار سینمایی حتی نزدیک به این رقم فروش نشده اند.
انیمیشن سینمایی «پسر دلفینی» به کارگردانی محمد خیراندیش توانست بعد از یک ماه اکران در سینماهای کشور مرز فروش ۱۰ میلیارد تومانی را پشت سر بگذارد، موفقیتی که برای این انیمیشن رخ داده در حالی است که بسیاری از آثار سینمایی حتی نزدیک به این رقم فروش نشده اند.
گروه فرهنگی _ رجانیوز: انیمیشن سینمایی «پسر دلفینی» به کارگردانی محمد خیراندیش توانست بعد از یک ماه اکران در سینماهای کشور مرز فروش ۱۰ میلیارد تومانی را پشت سر بگذارد، موفقیتی که برای این انیمیشن رخ داده در حالی است که بسیاری از آثار سینمایی حتی نزدیک به این رقم فروش نشده اند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از میزان، انیمیشن سینمایی «پسر دلفینی» به کارگردانی محمد خیراندیش توانست بعد از یک ماه اکران در سینماهای کشور مرز فروش ۱۰ میلیارد تومانی را پشت سر بگذارد، موفقیتی که برای این انیمیشن رخ داده در حالی است که بسیاری از آثار سینمایی حتی نزدیک به این رقم فروش نشده اند.
 
پسر دلفینی با در اختیار داشتن ۴۴۲ سالن سینما و همچنین نزدیک به ۱۱۴۰۰ سانس توانسته به فروش ۱۰ میلیاردی دست پیدا کند. این انیمیشن در میان ۳۸ فیلم اکران شده در سینماهای سراسر کشور در جایگاه هشتم و بالاتر از آثاری همچون مرد بازنده، روز صفر، شادروان، مجبوریم، هناس، زالاوا و بسیاری دیگر از آثار قرار گرفته است.
 
موفقیت یک انیمیشن در جدول فروش
جدول فروش سینماهای سراسر کشور در فصل پاییز با توجه به تعطیلات پایانی ماه صفر از هفته دوم مهر ماه به طور رسمی آغاز به کار کرده است و باید دید در ادامه فصل پاییز آثار چه روندی را در جدول فروش پشت سر خواهند گذاشت. فروشی که به طور کلی در سال جاری با افتی محسوس روبرو بوده و بسیاری از منتقدین آمارهای میلیاردی را نتیجه گرانی بلیت سینما و نه افزایش تعداد مخاطبان می دانند.
 
شاید موفق انیمیشن پسر دلفینی نشان دهد که تنوع در اکران آثار سینمایی و گیشه سینماها بتواند راهی تازه برای افزایش تعداد مخاطبان در سالنهای سینما باشد، به طور معمول در سالهای گذشته سینما در اختیار دو نوع سینمای کمدی و اجتماعی بوده و کمتر شاهد آن بودیم که سانسهای مناسبی به سایر آثار تعلق گیرد.
 
پسر دلفینی با فروش حدود دو میلیون دلاری در سینماهای روسیه و آسیای میانه رکورد جدیدی در صنعت انیمیشن کشور و منطقه از خود به جا گذاشته است. خواننده‌ی دو قطعه موسیقی اختصاصی فیلم علیرضا طلیسچی است.
 
خلاصه داستان پسر دلفینی
پسری که مادرش را در سانحه‌ای از دست داده و توسط دلفین‌ها بزرگ شده است در آستانه‌ی نوجوانی متوجه می‌شود به دریا تعلق ندارد و سفری را برای پیدا کردن مادرش آغار می‌کند. در این سفر ناخدا و همسرش به همراه تمام بندرنشینان به پسر دلفینی کمک می‌کنند.
 
این انیمیشن محصول ایران و ساخته شده در استودیو اسکای فریم است. فیلم به نویسندگی و کارگردانی محمد خیراندیش و تهیه‌کنندگی محمدامین همدانی است.