هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 10 مهر 1401 ساعت 13:57
يكشنبه 10 مهر 1401 12:53 ساعت
2022-10-2 13:57:38
شناسه خبر : 361108
همزمان با افزایش بحران اقتصادی در انگلیس، کسب درآمد خانواده سلطنتی از قبر ملکه خشم مردم این کشور را برانگیخته است.
همزمان با افزایش بحران اقتصادی در انگلیس، کسب درآمد خانواده سلطنتی از قبر ملکه خشم مردم این کشور را برانگیخته است.
گروه بین الملل _ رجانیوز: همزمان با افزایش بحران اقتصادی در انگلیس، کسب درآمد خانواده سلطنتی از قبر ملکه خشم مردم این کشور را برانگیخته است.
 
درحالیکه کشور‌های اروپایی با بحران انرژی و اقتصادی مواجهند و اعتصاب و اعتراض در کشور‌های مختلف گزارش می‌شود، خشم شهروندان انگلیس این بار به دلیل تلاش خانواده سلطنتی برای کسب درآمد از بازدید از قبر ملکه الیزابت برانگیخته شده است.
 
نیویورک پست در گزارشی با بیان آنکه برخی مراکز گردشگری در انگلیس، از جمله کاخ «ویندزور» که کلیسای سنت جرج محل دفن ملکه الیزابت در آن قرار دارد، اقدام به بالا بردن بهای بلیت خود برای بازدیدکنندگان کرده‌اند، از خشم شهروندان انگلیس از خانواده سلطنتی خبر داد.
 
این قلعه معمولا ۵ روز ازهفته برای عموم بازدیدکنندگان باز است، اما در هفته‌های اخیر به دلیل حواشی مرگ ملکه الیزابت این کاخ بسته بود. روز پنج‌شنبه مقام‌های کاخ اعلام کردند از روز شنبه این قلعه بازخواهد شد، اما بهای بلیت برای همه افزایش خواهد داشت.
 
«تراست» که یکی از پنج بخش خانواده سلطنتی و مسئول مدیریت بازدید‌های عمومی اقامتگاه‌های سلطنتی رسمی است، اعلام کرد برای بلیت بزرگسالان از یکشنبه تا پنجشنبه ۲۶.۵۰ پوند (۲۹.۵۰ دلار) و روز شنبه برای بزرگسالان ۲۸.۵۰ پوند (۳۱.۷۵ دلار) دریافت خواهد شد.
 
قیمت‌های بلیت برای زیر ۱۸ سال ارزان‌تر است، اما چنین قیمتی در زمانیکه شهروندان انگلیس از قیمت‌ها و بحران اقتصادی شاکی هستند، منجر به خشم بیشتر آن‌ها شده است.
 
یکی از افراد خشمگینی در پیامی توییتری نوشت: «باورم نمی‌شود ۲۶.۵۰ پوند، کی باور می‌کند چنین قیمتی برای مردم در نظر بگیری وقتی ما مردم انقدر برای مرگ او ناراحت بودیم. چنین پولی برای افرادی گرفته می‌شود که پولدارند.»
 
این در حالیست که انگلیس به دلیل تحریم‌هایی که کشور‌های اروپایی علیه روسیه به بهانه حملات مسکو به کی‌یف اعمال کردند، در بحران اقتصادی و انرژی به سر می‌برد و ماه‌هاست که اعتصاب و اعتراض‌ها در این کشور گزارش می‌شود.
 
به طور مثال، در تازه‌ترین اقدام با اعتصاب بخش ریلی انگلیس اعلام شد که این کشور شاهد توقف اغلب قطار‌ها و بزرگترین اعتصاب در بخش حمل و نقل در یک دهه گذشته خواهد بود. پیش از این برای ماه گذشته میلادی نیز اعتصابی برنامه‌ریزی شده بود که به دلیل مرگ ملکه الیزابت لغو شد.
 
افزایش کم‌سابقه هزینه‌های زندگی در انگلیس و رسیدن تورم به بالاترین میزان در چهل سال اخیر موجب شده بسیاری از کارکنان خدمات عمومی از جمله حمل و نقل ریلی، پست، معلمان، کارکنان بخش بهداشت و درمان و وکلای مدافع دادگستری و کارکنان شماری از بنادر انگلیس دست به اعتصاب بزنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران


4
پسندیدم