هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 10 مهر 1401 ساعت 13:45
يكشنبه 10 مهر 1401 12:53 ساعت
2022-10-2 13:45:16
شناسه خبر : 361105
 همزمان با هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه، روزهای سینمایی ایران از امروز ( ۱۰ مهرماه) در محل سالن اپرا شهر دمشق آغاز می‌شود.
همزمان با هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه، روزهای سینمایی ایران از امروز ( ۱۰ مهرماه) در محل سالن اپرا شهر دمشق آغاز می‌شود.
گروه فرهنگی _ رجانیوز: همزمان با هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه، روزهای سینمایی ایران از امروز ( ۱۰ مهرماه) در محل سالن اپرا شهر دمشق آغاز می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز، به همت رایزنی فرهنگی ایران در دمشق و با همکاری وزارت فرهنگ جمهوری عربی سوریه و مرکز بین‌الملل و بازرگانی موسسه تصویر سازان سوره سینمای مهر(حوزه هنری)، روزهای سینمای ایران از ساعتی دیگر (یکشنبه ۱۰ مهرماه ۱۴۰۱) در محل سالن اپرا شهر دمشق آغاز خواهد داشت.
 
در این رویداد فرهنگی و هنری که تا روز سه شنبه ۱۲ مهرماه ادامه دارد؛ فیلم‌های «هناس»، «مدیترانه»، «حوض نقاشی»، «یه حبه قند» و «فرشته‌ها با هم می آیند» با زیرنویس عربی به نمایش در می‌آید.
 
در آیین افتتاحیه روزهای سینمایی ایران، فیلم «هناس» با حضور حسین دارابی، کارگردان فیلم برای علاقه‌مندان به سینمای ایران اکران خواهد شد.
 
هفته فرهنگی ایران در سوریه شامگاه چهارشنبه، ۶ مهرماه با حضور حجت‌الاسلام محمدمهدی ایمانی‌پور، ️رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، لبانه مشوح، وزیر فرهنگ سوریه، مهدی سبحانی، سفیر و حمیدرضا عصمتی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و شخصیت‌های فرهنگی دو کشور در خان اسعد باشا پایتخت دمشق افتتاح شد.
 
برگزاری نشست‌های تخصصی، معرفی دستاوردهای فرهنگی و هنری ایران از جمله فرش ایرانی، پوشاک، کتب، نقاشی، خط نستعلیق و صنایع دستی و همچنین، خوراکی و غذاهای ایرانی از جمله بخش‌های این هفته فرهنگی است.


6
پسندیدم