هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 آذر 1402
ساعت 21:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 10 مهر 1401 ساعت 10:26
يكشنبه 10 مهر 1401 10:16 ساعت
2022-10-2 10:26:21
شناسه خبر : 361084
منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند، ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۲ بار آتش‌بس یمن را نقض کرده‌ است.
منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند، ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۲ بار آتش‌بس یمن را نقض کرده‌ است.
گروه بین الملل _ رجانیوز: منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند، ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۲ بار آتش‌بس یمن را نقض کرده‌ است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از المسیره، ائتلاف سعودی با انجام پروازهای تجسسی و شناسایی بر فراز استان‌های مأرب، تعز، جوف، صعده، الحدیده، ضالع، البیضاء، حجه و محورهای عملیاتی مرزی آتش بس سازمان ملل متحد را نقض کردند.
 
بر اساس این گزارش، نیروهای ائتلاف سعودی مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی و همچنین منازل مسکونی شهروندان را در استان های مأرب، تعز، حجه، صعده، ضالع الحدیده، هدف حملات راکتی و توپخانه قرار دادند.
 
این گزارش می‌افزاید، پهپادهای شناسایی مسلح ائتلاف سعودی منازل مسکونی یمنی‌ها را در شهرستان حیس واقع در استان الحدیده هدف قرار دادند.
 
این در حالی است که «هانس گروندبرگ» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن حدود ۲ ماه پیش از توافق طرف‌های یمنی برای تمدید ۲ ماهه آتش بس خبر داد.
 
وی گفته بود: تمدید آتش بس یمن در بر گیرنده تعهد طرف‌ها برای مذاکره به منظور دستیابی به یک توافق گسترده‌تر است.
 
آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد پیش از این یک بار تمدید شده بود. تمدید ۲ ماهه این آتش بس ۱۱ مرداد ماه به پایان رسید که مجددا تمدید شد و امروز ۱۰ مهر پایان خواهد یافت.
 
پیشتر «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش‌بس یمن با نقض مکرر آن توسط ائتلاف سعودی تقریبا از بین رفته است.
 
عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.