هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 مهر 1402
ساعت 09:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 9 مهر 1401 ساعت 16:16
شنبه 9 مهر 1401 14:13 ساعت
2022-10-1 16:16:55
شناسه خبر : 361077
رصد میدانی خبرنگار تسنیم از وضعیت صبح امروز شهر زاهدان حکایت از برقراری امنیت کامل بعد از حوادث تروریستی دارد و نیروهای امنیتی در نقاط حساس و مبادی ورودی شهر مستقرند و عبور و مرور مردم به صورت عادی در حال انجام است.
رصد میدانی خبرنگار تسنیم از وضعیت صبح امروز شهر زاهدان حکایت از برقراری امنیت کامل بعد از حوادث تروریستی دارد و نیروهای امنیتی در نقاط حساس و مبادی ورودی شهر مستقرند و عبور و مرور مردم به صورت عادی در حال انجام است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، بعد از نماز جمعه روز گذشته در مصلی شهر زاهدان در نزدیک مسجد مکی، عده‌ای افراد تروریست و تجزیه‌طلب به کلانتری 16 زاهدان حمله‌ور شدند و بنابر اظهارات فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان قصد تصرف کامل این کلانتری را داشتند که با اقدام قاطع نیروهای نظامی و امنیتی ناکام ماندند.
 
اشرار و تروریست‌ها که قصد تصرف کلانتری را داشتند‌ در ادامه اقدام به آتش زدن اموال عمومی کردند؛ این افراد چند فروشگاه زنجیره‌ای متعلق به مردم را غارت کردند و آتش زدند و به بانک‌ها و مراکز دولتی نیز آسیب رساندند و چند شعبه بانک در خیابان خیام و فروشگاه در بازار رسولی زاهدان توسط معاندین غارت و به آتش کشیده شد و در ادامه در نزدیکی مسجد مکی زاهدان ‌تجمع و اقدام به تیراندازی ‌کردند‌ که در ‌این حادثه ‌‌فرمانده اطلاعات سپاه استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسید.
 
با این حال، شبکه‌های تروریستی و ضدانقلاب در فضای مجازی با انتشار تصاویری از دود و آتش تلاش داشتند فضای شهر را ناامن و بحرانی نشان دهند و ‌با انتشار فراخوان‌های متعدد مردم را برای حضور در خیابان دعوت ‌کنند، اما همراهی نکردن مردم زاهدان و اعلام برائت و عدم تأیید حرکت این افراد از سوی علمای استان سبب شد تا آرامش به شهر بازگردد.
 
پس از شهادت ‌‌فرمانده اطلاعات سپاه استان سیستان و بلوچستان، در پی این حادثه تروریستی، ‌گروهک تروریستی "جیش‌الظلم" در اطلاعیه‌ای مسئولیت این حمله تروریستی را به عهده گرفت. سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان نیز اعلام کرد، پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نیروهای مقتدر و مصمم اطلاعاتی‌، امنیتی و انتطامی با قاطعیت به تفرقه‌افکنی‌ها و جنایات مزدوران پاسخ خواهند داد‌.‌
 
رصد میدانی خبرنگار تسنیم از وضعیت صبح ‌امروز شهر زاهدان حکایت از برقراری امنیت کامل بعد از حوادث تروریستی دیروز دارد و نیروهای امنیتی در نقاط حساس و مبادی ورودی شهر مستقر هستند و عبور و مرور مردم به صورت عادی در حال انجام است و آنچه واضح است تلاش شبکه‌های معاند در راستای تداوم ناآرامی در استان سیستان و بلوچستان ناکام مانده است.