هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 مهر 1402
ساعت 19:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 9 مهر 1401 ساعت 11:22
شنبه 9 مهر 1401 10:52 ساعت
2022-10-1 11:22:32
شناسه خبر : 361047
نتایج یک نظرسنجی که به تازگی انجام شده حاکی است بیش از نیمی از انگلیسی‌ها از نخست‌وزیر کشورشان ناامید شده‌اند و معتقدند او باید از قدرت کناره‌گیری کند.
نتایج یک نظرسنجی که به تازگی انجام شده حاکی است بیش از نیمی از انگلیسی‌ها از نخست‌وزیر کشورشان ناامید شده‌اند و معتقدند او باید از قدرت کناره‌گیری کند.
گروه بین الملل _ رجانیوز: نتایج یک نظرسنجی که به تازگی انجام شده حاکی است بیش از نیمی از انگلیسی‌ها از نخست‌وزیر کشورشان ناامید شده‌اند و معتقدند او باید از قدرت کناره‌گیری کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، منابع رسانه‌ای گزارش داده‌اند سیاست‌های اشتباه «لیز تراس» در اولین ماه نخست وزیری‌اش در انگلیس محبوبیت او را کاهش داده و کار به جایی رسیده که در یک نظرسنجی جدید، حدود نیمی از انگلیسی‌ها خواستار کناره‌گیری او شده‌اند.
 
به نوشته «خبرگزاری فرانسه» سیاست‌های مالی غلط لیز تراس تا کنون آشوب در بازارهای مالی و تزلزل محبوبیت او در نظرسنجی‌ها را به همراه داشته است.
 
در حالی که کمتر از چهار هفته از شروع نخست‌وزیری تراس می‌گذرد ۵۱ درصد از افرادی که در یک نظرسنجی مرکز افکارسنجی «یوگاو» شرکت کرده‌اند گفته‌اند که او باید از سمتش کناره‌گیری کند.
 
تراس حدود یک هفته قبل از طرحی جنجالی رونمایی کرد که خواستار کاهش مالیات بر اقشار ثروتمند در بحبوحه افزایش هزینه‌های معیشتی است.
 
این رویدادی نامطلوب برای لیز تراس است که روز ششم سپتامبر جانشین بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق انگلیس شد. تراس در دولت جانسون وزیر امور خارجه بود. او برای رسیدن به سمت نخست‌وزیری با ریشی سوناک، وزیر دارایی سابق انگلیس به رقابت پرداخت و سرانجام پیروز میدان شد.
 
اما دردسر برای دولت جدید لیز تراس از زمانی شروع شد که «کواسی کوارتنگ» وزیر خزانه‌داری دولت او چند روز پیش از برنامه‌های کاهش مالیاتی که با واکنشهای منفی و انتقاد بسیار مواجه شد رونمایی کرد.
 
بر اساس نتایج نظرسنجی شرکت یوگاو از ۴۹۱۸ فرد بزرگسال که روز جمعه برگزار شد، تنها یک چهارم از انگلیسی‌ها از باقی ماندن او در نخست وزیری کشورشان حمایت کردند.
 
طبق نتایج این نظرسنجی بیش از نیمی از پاسخگویان همچنین گفتند، کوارتنگ نیز باید از سمتش کنار برود.
 
تنها سه درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بر این عقیده بودند که بودجه کوچک جنجالی رونمایی شده توسط دولت تراس دارای ایده‌های درست و سنجیده بوده است.
 
یک نظرسنجی دیگر که از سوی شرکت «ایپسوس» برگزار شد نیز نشان داد، نیمی از انگلیسی‌ها انتظار دارند «کِر استارمر»، رهبر حزب «کارگر» انگلیس نخست وزیر این کشور شود.
 
در نظرسنجی مشابهی که در ماه مه برگزار شده بود ۳۸ درصد چنین عقیده‌ای داشتند. همچنین طبق این نظرسنجی جدید تنها ۱۸ درصد گفتند لیز تراس عملکرد خوبی در نخست وزیری دارد.