هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 9 مهر 1401 ساعت 11:17
شنبه 9 مهر 1401 10:52 ساعت
2022-10-1 11:17:04
شناسه خبر : 361046
 ارتش سوریه جمعه شب راه یک کاروان نظامی آمریکا را بسته‌ و آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کردند.
ارتش سوریه جمعه شب راه یک کاروان نظامی آمریکا را بسته‌ و آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کردند.
گروه بین الملل _ رجانیوز: ارتش سوریه جمعه شب راه یک کاروان نظامی آمریکا را بسته‌ و آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، گروهی از نظامیان سوری دریکی از ایست بازرسی ها، راه کاروان نظامی آمریکا در حومه شمال شرقی شهر الحسکه را بستند.
 
این کاروان که متشکل از خودروهای زرهی بود، تلاش داشت تا از طریق روستای السیباط به منطقه تل براک برود که با مقاومت نیروهای سوری، مجبور به عقب نشینی شد.
 
هفته گذشته نیز یک کاروان نظامی آمریکا در تلاش برای عبور از روستای الغراجنه در حومه تل تمر در حومه شمال غرب الحسکه بود که با مقاومت نیروهای سوری روبرو شد و ارتش سوریه آنها را وادار به عقب‌نشینی کردند.
 
منابع محلی سوریه گزارش دادند، نیروهای آمریکایی مستقر در شرق این کشور محموله‌های نفتی و غلات سوریه را به کشورهای مجاور قاچاق می‌کنند.
 
براساس آمار و ارقام وزارت نفت سوریه، روزانه ۷۰ هزار بشکه نفت سوریه توسط نیروهای اشغالگر آمریکا و نیروهای مزدور آن در مناطق شرقی سرقت می‌شود.
 
دولت سوریه بارها تأکید کرده است، نیروهای آمریکا و نیروهای وابسته به آنان در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت کشور ندارند و باید از این منطقه خارج شوند.
 
آمریکا طی یک دهه جنگ علیه سوریه به بهانه مقابله با تروریسم و داعش از شبه‌نظامیان جدایی‌طلب در این کشور حمایت کرده و مناطق نفت‌خیز سوریه را به اشغال خود در آورده است.
 
نیروهای تروریست آمریکایی با همدستی نیروهای دموکراتیک کرد"قسد" در طول ماه های گذشته صدها تانکر حامل نفت سرقتی سوریه از منطقه الجزیره خارج کرده و فروخته‌اند.