هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 اسفند 1402
ساعت 08:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 5 مهر 1401 ساعت 15:00
سه شنبه 5 مهر 1401 14:43 ساعت
2022-9-27 15:00:43
شناسه خبر : 360993
دو نفتکش حامل ۱.۲۲ میلیون بشکه نفت خام و ۲ میلیون بشکه میعانات گازی ایران طی روزهای آینده در بندر خوزه ونزوئلا لنگر انداخته و محموله خود را تخلیه می‌کنند.
دو نفتکش حامل ۱.۲۲ میلیون بشکه نفت خام و ۲ میلیون بشکه میعانات گازی ایران طی روزهای آینده در بندر خوزه ونزوئلا لنگر انداخته و محموله خود را تخلیه می‌کنند.

گروه اقتصادی-رجانیوز: نفتکش‌های حامل ۱.۲۲ میلیون بشکه نفت خام و ۲ میلیون بشکه میعانات گازی ایران قرار است طی روزهای آینده محموله خود را در پایانه خوزه در ونزوئلا تحویل دهند.

 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز؛ ونزوئلا برای تامین بخش بزرگی از رقیق‌کننده‌هایی که جهت تبدیل نفت سنگین خود به درجات نفتی قابل صادرات لازم دارد، وابسته به ایران است. نفت خام ایران هم در پالایشگاه‌های این کشور آمریکای جنوبی برای تولید سوخت پالایش می‌شود.
 
مدارک شرکت نفت ملی ونزوئلا نشان می‌دهد یکی از نفتکش‌هایی که در این ماه به آب‌های ونزوئلا می‌رسد نفتکشی با نام هیوج با پرچم ایران است که تحت مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران قرار دارد. 
 
ایران در سال جاری میلادی صادرات خود به ونزوئلا را که شامل میعانات پارس جنوبی هم می‌شود، افزایش داده و بیشتر از ناوگان کشتیرانی خود استفاده می‌کند.
 
هر دوی این محموله‌های نفتی توسط شرکت بازرگانی نفت ایران عرضه می‌شوند. این شرکت به‌همراه برخی دیگر از شرکت‌های ایران در اوایل سال جاری میلادی یک قرارداد ۱۱۰ میلیون یورویی با شرکت نفت ملی ونزوئلا برای احیای یک پالایشگاه در این کشور و عرضه نفت به این شرکت امضا کردند.
 
ونزوئلا از ماه ژوئن تا اوت، حدود ۴.۸ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی ایران را وارد کرده‌است.
 
انتهای پیام/