هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 9 بهمن 1401
ساعت 13:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 4 مهر 1401 ساعت 11:27
دوشنبه 4 مهر 1401 10:47 ساعت
2022-9-26 11:27:04
شناسه خبر : 360959
اداره آمار فدرال (دستاتیس) اعلام کرد که قیمت هیزم و گلوله‌های چوب در آلمان در ماه اوت نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۸۵.۷ درصد افزایش یافته است.
غوغای پیشرفت در اروپا

قیمت هیزم در آلمان سر به فلک کشید

اداره آمار فدرال (دستاتیس) اعلام کرد که قیمت هیزم و گلوله‌های چوب در آلمان در ماه اوت نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۸۵.۷ درصد افزایش یافته است.
گروه بین الملل _ رجانیوز: اداره آمار فدرال (دستاتیس) اعلام کرد که قیمت هیزم و گلوله‌های چوب در آلمان در ماه اوت نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۸۵.۷ درصد افزایش یافته است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از راشاتودی، اداره آمار فدرال (دستاتیس) در گزارش روز پنجشنبه خود اعلام کرد که قیمت هیزم و گلوله‌های چوب در آلمان در ماه اوت نسبت به ماه مشابه سال گذشته 85.7 درصد افزایش یافته است.
 
این ارقام نشان می دهد که هزینه هیزم بسیار سریعتر از قیمت کلی مصرف کننده در این کشور رشد کرده است. قیمت کلی مصرف کننده در مدت مشابه 7.9 درصد افزایش یافته است.
 
 اداره آمار آلمان در ادامه تصریح کرد: دلایل افزایش قیمت بیش از حد متوسط ​​هیزم و گلوله‌های چوب، افزایش تقاضا و همچنین افزایش قیمت خرید و هزینه حمل و نقل در صنعت چوب است.
 
این اداره همچنین تأکید کرد که در میان افزایش قیمت حامل‌های انرژی، افراد بیشتری در آلمان به هیزم به عنوان راهی جایگزین برای گرم کردن خانه‌های خود روی آورده‌اند.
 
آلمان، بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا، در بحبوحه توقف عرضه گاز طبیعی روسیه، با بحران انرژی دست و پنجه نرم می‌کند.
 
بر اساس این گزارش، ماه گذشته میلادی، برلین مجموعه‌ای از اقدامات را با هدف کاهش مصرف گاز در طول فصل سرمای آتی اعلام کرد.
 
این اقدامات شامل کاهش دمای گرمایش در ادارات و ساختمان های دولتی، به استثنای نهادهای اجتماعی مانند بیمارستان ها، از 20 به 19 درجه سانتیگراد است. کسب‌وکارها، از جمله خرده‌فروشان بزرگ، در حال حاضر شروع به کاهش استفاده از برق کرده‌اند.
 
افزایش هزینه های انرژی به خانوارها و مشاغل در سراسر اتحادیه اروپا آسیب رسانده است. سایر کشورهای اروپایی نیز اقدامات شدیدی را برای محدود کردن مصرف انرژی مانند ممنوعیت روشنایی بیرون ساختمان ها و کاهش دمای گرمایش داخلی، اتخاذ کرده‌اند.